رئیس مجلس نمایندگان آمریکا: باید در مورد ایران محتاط باشیم

به گزارش وبلاگ خوراکی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا تأکید کرد کشورش باید در مورد ایران محتاطانه رفتار کند.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا: باید در مورد ایران محتاط باشیم

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ خوراکی به نقل از شبکه خبری سی بی اس، نانسی پلوسی رئیس مجلس کنندگان آمریکا روز پنج شنبه در یک نشست خبری خواستار اتخاذ رویکردی محتاطانه در قبال ایران شد.

نانسی پلوسی در واکنش به افزایش تنش ها بین ایران و آمریکا و همچنین سرنگونی پهپاد آمریکایی بر فراز ایران به وبلاگ خوراکی گفت: من فکر می کنم موقعیت خطرناکی است. تنش ها در منطقه رو به افزایش است. ما باید در دفاع از منافع خود در منطقه، قوی و استراتژیک عمل کنیم، اما در عین حال نباید بی احتیاط باشیم.

وی افزود: من فکر نمی کنم رئیس جمهور ترامپ قصد داشته باشد با ایران وارد جنگ شود؛ هیچ کس در آمریکا تمایلی به جنگ [با ایران] ندارد.

دولت ترامپ از زمان خروجش از برجام در اردیبهشت 97 تاکنون تحریم های اقتصادی مختلفی را علیه ایران وضع کرده است اما نتوانسته ایران را وادار به تسلیم در برابر خواسته های خود کند.

آمریکا حتی در برهه ای ایران را به تقابل نظامی تهدید کرد و وقتی نشانه ای از عقب نشینی ندید، به تمنای مذاکره روی آورد و شماره ای را در اختیار سفارت سوئیس (حافظ منافع آمریکا در تهران) قرار داد تا به منظور تماس تلفنی احتاقتصادی به مقامات ایران تحویل داده شود.

با این حال ایران تأکید کرده است که هرگز تحت فشار تن به مذاکره با آمریکا نخواهد داد و ایران کشوری نیست که تسلیم خواسته های یک رژیم زورگو شود.

مقامات دولت ترامپ گمان می کردند که الگوی کره شاقتصادی در مورد ایران نیز جواب خواهد داد اما مقاومت سرسختانه ایران به آنها ثابت کرده است که همیشه نمی توانند خواسته هایشان را با تهدید و ارعاب به کشورهای دیگر تحمیل کنند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "رئیس مجلس نمایندگان آمریکا: باید در مورد ایران محتاط باشیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس مجلس نمایندگان آمریکا: باید در مورد ایران محتاط باشیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید