دیدار رهبران روسیه و بولیوی درباره تقویت همکاری راهبردی تا مخالفت با اعمال تحریم های یکجانبه

به گزارش وبلاگ خوراکی، رئیس جمهوری روسیه با همتای بولیویایی خود که به مسکو سفر کرده بود دیدار کرد و در جریان این دیدار همکاری راهبردی میان دو کشور را تحسین کرد؛ در این دیدار رئیس جمهوری بولیوی از پوتین نیز برای سفر به کشورش دعوت کرد.

دیدار رهبران روسیه و بولیوی درباره تقویت همکاری راهبردی تا مخالفت با اعمال تحریم های یکجانبه

به گزارش وبلاگ خوراکی، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه بعد از دیدار با اوو مورالس، رئیس جمهوری بولیوی همکاری راهبردی میان دو کشور از جمله در زمینه سرمایه گذاری روسیه در میادین گاز طبیعی بولیوی و پروژه ساخت یک رآکتور هسته ای تحقیقاتی از جانب روسیه در این کشور را تحسین کرد.

وی اضافه کرد: طرح احداث یک رآکتور هسته ای در بولیوی یک اقدام منحصر بفرد بوده که هدف از آن تقویت انرژی هسته ای مسالمت آمیز این کشور است.

پوتین گفت: شرکت های روس همچنین در حال بررسی سرمایه گذاری هرچه بیشتر در معادن بولیوی بوده و به دنبال مشارکت در برنامه بازسازی فرودگاه سانتاکووز بولیوی هستند.

هر دو رهبر تاکید کردند که دیدگاه های مشابهی در زمینه مسائل بین المللی دارند و به صورت مشترک خواستار احترام به حاکمیت کشورها بوده و با سیاست های اعمال یک جانبه تحریم ها مخالفت هستند.

مورالس از پوتین به دلیل رهبری اش در زمینه مسائل جهانی و در راستای حفظ نظم بین المللی مخالفت با استفاده از زور در امور بین الملل و جلوگیری از مداخله در امور داخلی کشورهای دیگر ستایش کرد.

پوتین و مورالس پس از مذاکرات شان بیانیه ای مشترک منتشر کردند. در این بیانیه عنوان شد اوو مورالس از ولادیمیر پوتین به سبب استقبال گرم از او در روسیه تشکر و او را برای سفر به بولیوی دعوت کرد.

این بیانیه همچنین تصریح ساخت که پوتین و مورالس بر تعهدات شان بر سر شراکت در مسائل بین المللی تاکید کرده و از تمایل دو طرف برای تقویت پیوند دوستی و همکاری سودمند برای دو طرف بین کشورهایشان ابراز کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دیدار رهبران روسیه و بولیوی درباره تقویت همکاری راهبردی تا مخالفت با اعمال تحریم های یکجانبه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار رهبران روسیه و بولیوی درباره تقویت همکاری راهبردی تا مخالفت با اعمال تحریم های یکجانبه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید