خبرنگاران سن در بروز کووید 19 تاثیری ندارد

به گزارش وبلاگ خوراکی، تهران- خبرنگاران- محققان دانشگاه هوکایدو در ژاپن دریافتند سن افراد عامل تاثیرگذاری در احتمال ابتلا به کووید 19 نیست، با این وجود شدت علایم، پیشرفت بیماری و میزان مرگ و میر ناشی از آن، تحت تاثیر سن بیمار قرار گرفته است.

خبرنگاران سن در بروز کووید 19 تاثیری ندارد

به گزارش سه شنبه از گاردین، در این تحقیقات اطلاعات گردآوری شده از ایتالیا، اسپانیا و ژاپن مورد تجزیه و تحلیل نهاده شد تا رابطه بین سن، احتمال ابتلا و شدت بیماری معین گردد. در ماه مه سال 2020 میلادی میزان مرگ بیماران کووید 19 در ایتالیا 382.3، در اسپانیا 507.2 و در ژاپن 13.2 در هر 100 هزار نفر بود. با وجود این اختلاف در میزان مرگ و میر، توزیع سنی بیماران در هر سه کشور تقریبا یک سان بود.

محققان با استفاده از یک مدل محاسباتی توانستند احتمال ابتلا به بیماری را در هر گروه و تحت شرایط مختلف، محاسبه نمایند. در این مدل سازی میزان انتقال از شخص به شخص در هر گروه و میزان رعایت تدابیر پیشگیرانه در فعالیت های خارج از منزل در هر کشور را مورد توجه توجه قرار دادند.

در نتیجه این شبیه سازی معین شد میزان مرگ و شدت علایم بیماری با سن بیماران ارتباط دارد. اما سن بیماران بر احتمال ابتلای آن ها به بیماری تاثیری ندارد.

گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Scientific Reports منتشر شده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران سن در بروز کووید 19 تاثیری ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سن در بروز کووید 19 تاثیری ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید