جنگل های گچساران پس از 3 شبانه روز همچنان در آتش می سوزند

به گزارش وبلاگ خوراکی، خبرنگاران/کهگیلویه و بویراحمد بخشدار مرکزی گچساران گفت: آتش سوزی جنگل ها و مراتع ارتفاعات این شهرستان پس از سه روز همچنان ادامه داد.

جنگل های گچساران پس از 3 شبانه روز همچنان در آتش می سوزند

فرج الله استلاحی در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ خوراکی اضافه نمود: این آتش سوزی در ارتفاعات مشرف به شهر دوگنبدان در ضلع شمالی پتروشیمی پس از سه روز همچنان ادامه دارد.

وی در مورد علت آتش سوزی اظهار کرد: علت آتش سوزی دقیق معین نیست اما محتمل است که بعلت سهل انگاری کسانی که برای چیدن میوه های کوهی اقدام به روشن کردن آتش کردند این آتش سوزی اتفاق افتاده باشد.

بخشدار مرکزی گچساران اعلام کرد: آتش سوزی به علت وزش باد و سخت گذر بودن منطقه چندین بار خاموش شده اما آتش دوباره از جاهای دیگر شعله ور شد.

استلاحی توضیح داد: هم اکنون نیروهای زیادی از نیروهای ادارات شهرستان، منابع طبیعی، محیط زیست و ستاد مدیریت بحران استان و نیروهای مردمی در حال کوشش برای خاموش کردن آتش منطقه هستند.

وی ادامه داد: با پیگیری های انجام شده از امروز جمعه25 مهرماه بالگرد شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران برای انتقال نیرو و تجهیزات به ارتفاعات محل آتش سوزی اعزام شد. همچنین با استفاده از تجهیزات و ماشین آلات سنگین و لودر اقدام به ایجاد آتش بر در محل آتش سوزی نموده ایم.

بخشدار مرکزی گچساران در رابطه با میزان خسارات وارده این آتش سوزی بیان نمود: میزان خسارات وارده ناشی از این آتش سوزی به جنگل ها و مراتع منطقه هنوز معین نیست و پس از آنالیز ها و ارزیابی دقیق معین می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "جنگل های گچساران پس از 3 شبانه روز همچنان در آتش می سوزند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنگل های گچساران پس از 3 شبانه روز همچنان در آتش می سوزند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید