جایزه کانون منتقدان سینما به هلن و کوهستان جادویی رسید

به گزارش وبلاگ خوراکی، تهران (پانا) - برگزیدگان کانون منتقدان سینما در سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر معرفی شدند.

جایزه کانون منتقدان سینما به هلن و کوهستان جادویی رسید

به گزارش ستاد خبری سی و هشتمین جشنواره دنیای فیلم فجر، جایزه کانون منتقدان سینما، عصر روز سه شنبه، 11 خردادماه در گذر اجتماعات پردیس چارسو محل برگزاری سی و هشتمین جشنواره دنیای فیلم فجر اعلام شد. براساس آرای داوران، هلن به کارگردانی آنتی یوکینن محصول کشور فنلاند دیپلم افتخار فیلم برگزیده را گرفت و فیلم کوهستان جادویی به کارگردانی اور شولا آنتونیاک، محصول کشور هلند دیپلم افتخار دومین فیلم برگزیده را از آن خود کرد.

داوران این جایزه به ترتیب حروف الفبا متشکل از محسن آزرم، مجید اسلامی، آزاده جعفری، مهرزاد دانش، شادمهر راستین، آنتونیا شرکاء، سعید عقیقی، حسین عیدی زاده، کامیار محسنین، نسترن مولوی و کریم نیکونظر هستند

کامیار محسنین و حسین عیدی زاده به نمایندگلی از داوران در ابتدای این برنامه متن بیانیه هیئت داوران را به دو زبان انگلیسی و فارسی قرائت کردند. در این بیانیه آمده است: پس از آنالیز دقیق فیلم های بخش مسابقه سی و هشتمین جشنواره دنیای فیلم فجر، هیئت داوران کانون منتقدان فیلم ایران، آرای خود را به توضیح زیر اعلام می نمایند؛ دیپلم افتخار فیلم برگزیده اول اهدا شد به فیلم هلن به کارگردانی آنتی یوکینن محصول کشور فنلاند برای رویکرد منحصر به فرد به پرتره هنرمند زن، مشاهده ظریف جزئی ترین واکنش ها و ارجاعات هوشمندانه به آثار نقاش فنلاند. دیپلم افتخار دومین فیلم برگزیده اهدا شد به فیلم کوهستان جادویی به کارگردانی اور شولا آنتونیاک، محصول کشور هلند برای تصویر تأثیرگذار ارتباطات سه شخصیت با یکدیگر و با طبیعت پیرامون، بهره گیری از فضای کوهستان به عنوان شخصیت مرکزی و دوری گزینی از گونه ها و روایت های آشنا.

در این بیانیه تأکید شده: هیئت داوران، استفاده از الگوهای روایی و تصویری سینمای دهه 1990 ایران را در بعضی آثار شایان توجه در سینمای معاصر دنیا مایه مباهات می داند و نسبت به بی توجهی به این الگوهای مؤثر و پیروز در بخشی بزرگ از فیلم های سینمای ایران در دهه اخیر هشدار می دهد.

محسنین در خاتمه گفت: سال جاری برندگان حضور ندارند، اما دیپلم های افتخار برای برندگان ارسال می گردد.

سی و هشتمین جشنواره دنیای فیلم فجر، از 5 تا 12 خرداد 1400 به دبیری محمدمهدی عسگرپور نویسنده، کارگردان و تهیه نماینده سینما در تهران، در حال برگزاری است.

لینک کوتاه: https

منبع: خبرگزاری پانا

به "جایزه کانون منتقدان سینما به هلن و کوهستان جادویی رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جایزه کانون منتقدان سینما به هلن و کوهستان جادویی رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید