توئیت گستاخانه گوایدو درباره مادورو؛ باید بروی!

به گزارش وبلاگ خوراکی، خوان گوایدو سرکرده شورشیان ونزوئلا علیرغم تداوم مذاکرات اسلو میان مخالفان و دولت کاراکاس؛ در پیامی توئیتری خواهان کناره گیری نیکلاس مادورو رئیس جمهوری قانونی این کشور آمریکای لاتین شد.

توئیت گستاخانه گوایدو درباره مادورو؛ باید بروی!

در حالی که مذاکرات اسلو با وساطت نروژ همچنان در جریان است، گوایدو با تکیه بر حمایت آمریکا، در صفحه توئیتر خود نوشت: اپوزیسیون به هیچ چیز الا برکناری مادورو راضی نمی گردد.

وی در ادامه توئیت جاه طلبانه خود مدعی شد: راه ما روشن است و شامل انتها سوء استفاده مادورو، ایجاد دولت موقت و برگزاری انتخابات آزاد می گردد.

پیغام گوایدو تنها ساعاتی پس از آن اعلام شد که وزارت خارجه نروژ از میزبانی دور دوم مذاکرات اسلو طی هفته آینده اطلاع داد.

این در حالی است که گوایدو بدون اشاره به نام نروژ، در اظهاراتی که در جمع هوادارانش داشت، مدعی شد: هیچ کس نمی تواند ما را با گفتگوی جعلی گیج کند!

لازم به ذکر است گوایدو رئیس کنگره ملی ونزوئلا در تاریخ 3 بهمن 97 با برخورداری از حمایت آمریکا، مشروعیت مادورو را زیر سوال برد و عنوان ریاست جمهوری را از وی غصب کرد.

مذاکرات اسلو در حالی در جریان است که کوشش های آمریکا برای واداشتن ارتش ونزوئلا به کودتا علیه مادورو ناکام مانده است و علیرغم میل اپوزیسیون غربگرا، طرفین برای یافتن راهکار دیپلماتیک پشت میز مذاکره رفته اند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "توئیت گستاخانه گوایدو درباره مادورو؛ باید بروی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توئیت گستاخانه گوایدو درباره مادورو؛ باید بروی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید