ترامپ در آستانه استیضاح؛ دعا کنید

به گزارش وبلاگ خوراکی، رئیس جمهور آمریکا در آخرین کوشش های خود در آستانه استیضاح، مدعی شد هیچ کار خطایی مرتکب نشده که برای آن استیضاح گردد.

ترامپ در آستانه استیضاح؛ دعا کنید

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ خوراکی، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا امروز (چهارشنبه) ، در آستانه رای گیری مجلس نمایندگان ایالات متحده برای استیضاح وی، مدعی شد که هیچ کار خطایی انجام نداده است.

ترامپ در صفحه توئیتر شخصی خود نوشت: باور می کنید امروز دموکرات های بی فایده رادیکال چپ گرا من را استیضاح می نمایند، و من هیچ خبطی مرتکب نشده ام. این چیز وحشتناکی است. متن [استیضاح] را بخوانید. این نباید برای هیچ رئیس جمهور دیگری رخ دهد. دعا کنید!

ترامپ در ادامه با متهم کردن دموکرات های کنگره آمریکا به ضدیّت با وی، به نقل قولی از داگ کالینز نماینده جمهوری خواه ایالت جورجیا پرداخت: آنها فقط می خواستند از رئیس جمهور بد بگویند. آنها هیچ تمایلی به انجام تحقیقات مناسب نداشتند. آنها نتوانستند هیچ جرمی پیدا نمایند، پس در لفافه از قدرت خود و کنگره سوءاستفاده کردند.

وی به دلیل فشار به دولت اوکراین برای یاری به بدنام کردن جو بایدن نامزد پیشتاز دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری 2020، با دو اتهام سوء استفاده از اختیارات و مانع تراشی در جهت تحقیقات کنگره متهم شده است. در جریان رأی گیری امروز، هریک از این دو اتهام به صورت جداگانه به رأی گذاشته می گردد.

بر اساس آماری که آسوشیتدپرس منتشر نموده، تا به امروز 216 دموکرات گفته اند به اتهام سوء استفاده از اختیارات رأی مثبت می دهند. 215 دموکرات هم گفته اند به مانع تراشی در جهت تحقیقات کنگره هم رأی مثبت خواهند داد. هرچند هیچ یک از جمهوری خواستار با این دو اتهام موافقت ننموده اند، اما از آنجا که دموکرات ها در مجلس نمایندگان اکثریت را به دست دارند، همین تعداد رأی مثبت دموکرات ها هم برای تصویب طرح استیضاح ترامپ کافی است.

در صورتی که این لایحه آنطور که آسوشیتدپرس گفته و از پیش هم پیش بینی می شد، در مجلس نمایندگان تصویب گردد، طرح استیضاح برای تأیید نهایی به مجلس سنا فرستاده می گردد. در سنا اکثریت در اختیار جمهوری خواستار است و همانقدر که تصویب طرح در مجلس نمایندگان از قبل قابل پیش بینی بود، رد آن در سنا هم قابل پیش بینی است. از این رو، هرچند فرآیند استیضاح می تواند اعتبار ترامپ را خدشه دار کند، اما بسیار بعید به نظر می رسد که این فرایند نهایتا به برکناری او منجر گردد.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "ترامپ در آستانه استیضاح؛ دعا کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ در آستانه استیضاح؛ دعا کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید