تدوین آیین نامه حمایت از فعالیت فناورانه اساتید دانشگاه آزاد

به گزارش وبلاگ خوراکی به نقل از دانشگاه آزاد، وحید ضرغامی با بیان اینکه به دنبال پیگیری برنامه جامع تحول فناوری ـ نوآوری در دانشگاه آزاد اسلامی هستیم، گفت: یکی از عناصر اصلی پیشبرد اهداف فناورانه دانشگاه آزاد اسلامی، اعضای هیأت علمی هستند که در این راستا آیین نامه حمایت از فعالیت فناورانه اعضای هیأت علمی تدوین شده که به زودی ابلاغ خواهد شد.

تدوین آیین نامه حمایت از فعالیت فناورانه اساتید دانشگاه آزاد

وی گفت: براساس این آیین نامه؛ فعالیت فناورانه و ایجاد شرکت دانش بنیان سبب ترفیع مرتبه علمی اعضای هیأت علمی می گردد. جذب هیأت علمی پژوهشی و فناوری با توجه ویژه در دستور کار قرار گرفته است.

ضرغامی با تأکید بر اینکه یکی از حوزه های اصلی مدنظر معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی، موضوع کشاورزی بوده که احتیاج استراتژیک کشور است، اضافه کرد: بحث امنیت غذایی، اشتغال زایی و جهش فراوری از رهگذر توجه ویژه به حوزه کشاورزی در دسترس است. به همین دلیل توجه به این حوزه به صورت جدی اولویت معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه محسوب می گردد.

وی اعلام نمود: امیدواریم بتوانیم به وسیله سراهای نوآوری، صنعت کشاورزی را در کشور تقویت کنیم. به دنبال این هستیم که به شکل عملیاتی موانع را از سر راه صنعت کشاورزی برداریم چرا که توجه جدی به این مهم یکی از راه های برون رفت کشور از مسائل مالی است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تدوین آیین نامه حمایت از فعالیت فناورانه اساتید دانشگاه آزاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تدوین آیین نامه حمایت از فعالیت فناورانه اساتید دانشگاه آزاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید