بیل گیتس: زندگی به این زودی به شرایط عادی بازنخواهد گشت، همه سرمایه ام را برای مبارزه با کرونا گذاشته ام

به گزارش وبلاگ خوراکی، گیتس وعده داد، بنیاد خیریه او و همسرش ملیندا حاضر است بودجه فراوری انبوه میلیاردها واکسن کرونا ویروس را تامین کند.

بیل گیتس: زندگی به این زودی به شرایط عادی بازنخواهد گشت، همه سرمایه ام را برای مبارزه با کرونا گذاشته ام

بیل گیتس مدیر عامل مستعفی شرکت مایکروسافت و دومین فرد ثروتمند جهان گفته است با وجود ویروس کرونا زندگی عادی در کره زمین ممکن نخواهد بود و بازگشت زندگی انسان ها به روال سابق زمان خواهد برد.

به گزارش وبلاگ خوراکی ، این کارآفرین آمریکایی در مصاحبه ای با نشریه فایننشال تایمز بریتانیا، بحران ناشی از شیوع ویروس کرونا را به یک جنگ جهانی تشبیه نموده با این تفاوت که در این جنگ همه مردم جهان در یک جبهه قرار دارند.

بیل گیتس با تاکید بر اینکه هنوز زمان زیادی می برد تا زندگی انسان ها به روال سابق بازگردد گفت؛ این مساله ارتباط مستقیمی به توسعه انجام آزمایش های تست کرونا از سویی و پیشرفت در ساخت واکسن کرونا از سوی دیگر دارد و مادامی که واکسن این بیماری و تست ارزان و آسان آن در اختیار انسان ها نباشد، شرایط به حالت عادی بازنخواهد گشت.

بیل گیتس/ عکس آرشیوی/ خبرگزاری فرانسه

گیتس در این مصاحبه با تاکید بر اینکه متاسفانه با شیوع ویروس کرونا عظیم ترین کابوس زندگی من به تحقق پیوست وعده داد اگر واکسن کرونا ویروس جدید (کووید 19) کشف گردد بنیاد خیریه او و همسرش ملیندا حاضر است بودجه فراوری انبوه میلیاردها واکسن را تامین کند.

گیتس تاکید نمود بنیاد خیریه بیل و ملیندا گیتس پس از پاندمی کرونا ویروس جدید، تمام سرمایه 40 میلیارد دلاری خود را صرف مبارزه با این پاندمی خواهد نمود.

بنیاد خیریه بیل و ملیندا گیتس ثروتمندترین بنیاد خیریه در جهان محسوب می گردد.

گیتس در این مصاحبه تاکید نمود نگرانی او این است که در صورت ادامه دار شدن بحران کرونا ویروس اقتصاد جهانی ضرری دهها تریلیون دلاری متحمل گردد.

او گفت: شما پس از این سال ها اقتصادهایی خواهید داشت که سطح فعالیت آن به شدت کاهش یافته است.. به طور قطع ده ها تریلیون دلار ضرر اقتصاد جهانی است. اگر 6 ماه پیش از من سؤال می کردید، من حتی فکر نمی کردم چنین چیزی امکان پذیر باشد.

گیتس تاکید نمود بنیاد خیریه او و هسمرش تا اینجای کار 250 میلیون دلار برای مبارزه با ویروس کرونا صرف نموده است.

مدیر عامل مستعفی مایکروسافت در ادامه از سازمان بهداشت جهانی در برابر حملات ترامپ دفاع کرد و گفت: این سازمان اهمیت بسیار زیادی دارد و باید در دوران شیوع جهانی بیماری کووید 19 از حمایت بیشتری برخوردار گردد.

او همچنین در مصاحبه دیروز (یکشنبه) با برنامه فرید زکریا در شبکه سی ان ان، در واکنش به اصرار ترامپ برای بازگشایی هر چه زودتر کسب و کارها در آمریکا گفت: این مساله تابعی است از امکان انجام تست های پرشمار از شهروندان آمریکا و مادامی که امکان تست از جمعیت قابل توجهی از شهروندان آمریکا نباشد، بازگشایی کامل کسب و کارها خطرناک است.

-

-

منبع: عصر ایران

به "بیل گیتس: زندگی به این زودی به شرایط عادی بازنخواهد گشت، همه سرمایه ام را برای مبارزه با کرونا گذاشته ام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیل گیتس: زندگی به این زودی به شرایط عادی بازنخواهد گشت، همه سرمایه ام را برای مبارزه با کرونا گذاشته ام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید