بمباران دو فرودگاه مسافربری در غرب لیبی توسط جنگنده های حفتر

به گزارش وبلاگ خوراکی، جنگنده های وابسته به نیروهای ژنرال حفتر دو فرودگاه مسافربری در حومه طرابلس را هدف حملات خود قرار دادند که محکومیت شدید سازمان ملل را به همراه داشت.

بمباران دو فرودگاه مسافربری در غرب لیبی توسط جنگنده های حفتر

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ خوراکی، با انتها یافتن تعطیلات 4 روزه عید قربان در لیبی درگیری ها نظامی در این کشور از سرگرفته شد. نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی تحت فرماندهی ژنرال خلیفه حفتر مواضع نیروهای وابسته به دولت وفاق ملی و اماکن تحت سیطره آنان را هدف حملات خود قرار دادند.

جنگنده های وابسته به نیروهای تحت فرماندهی ژنرال حفتر دو فرودگاه غیرنظامی و مسافربری در حومه طرابلس را هدف حملات خود قرار داند که در اثر آن نشست و برخاسته هواپیماها در آن متوقف شد.

به نوشته تارنمای الوسط- لیبیا اداره فرودگاه بین المللی معیتیقه که شرق طرابلس واقع شده است، با انتشار بیانیه ای گفت: به علت هدف قرار دریافت این فرودگاه دو فروند هواپیمای مسافربری که از تونس و ترکیه راهی فرودگاه معیتیقه بودند، مجبور شدند، تعییر جهت داده و در فرودگاه بین المللی مصراته به زمین بنشینند.

به دنبال حمله جنگنده های وابسته به نیروهای ژنرال حفتر به فرودگاه های معیتیقه و زواره دفتر نمایدگی سازمان ملل در لیبی با انتشار بیانیه ای حمله به این فرودگاه ها را محکوم و گفت: این حملات جان هزاران مسافر غیرنظامی را به خطر می اندازد که در بین آنان کارکنان سازمان ملل ، امدادگران و خدمت رسانان به جنگ زدگان قرار دارند.

در این بیانیه آمده است: معیتیقه تنها فرودگاهی است که در منطقه بزرگ طرابلس روزانه پذیرای هزاران مسافر غیر نظامی است. هواپیماهای حامل کمک های بشر محبت آمیز در این فرودگاه به زمین می نشینند.

دراثر بمباران فرودگاه معیتیقه یکی از کارکنان این فرودگاه جان خود را از دست داد و چند نفر دیگر هم مجروح شدند. همچنین خسارت هایی به تاسیسات فرودگاه معیتیقه وارد و فعالیت این فرودگاه برای چند ساعت تعطیل شد.

دفتر سازمان ملل در لیبی خواستار توقف فوری این گونه حملات شد و شرح داد: فرودگاه ها که شهروندان غیرنظامی از آنها استفاده می کنند، جزء اهداف نظامی نیستند.

پیشتر سرهنگ احمد المسماری سخنگوی نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی به فرماندهی ژنرال حفتر گفته بود: به دنبال وصول اطلاعاتی مبنی بر اینکه پهپادهای شناسایی ساخت ترکیه از فرودگاه زواره واقع در غرب طرابلس به پرواز در می آیند، جنگنده های ما این فرودگاه را بمباران کردند. این بمباران چند ساعت پس از بمباران فرودگاه معیتیقه در شرق طرابلس صورت گرفت.

دفتر سازمان ملل در لیبی در خبر دیگری گفت: از چهارم آوریل 2019 که نیروهای وابسته به ژنرال حفتر به طرابلس حمله کرده اند تاکنون 37 بار مراکز درمانی اعم از بیمارستان های صحرایی ، آمبولانس های غیر نظامی و نظامی توسط نیروهای مهاجم هدف قرار گرفته اند که در اثر آن دست کم 11 نفر جان خود را از دست داده و بیش از 33 نفر دیگر مجروح شده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "بمباران دو فرودگاه مسافربری در غرب لیبی توسط جنگنده های حفتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بمباران دو فرودگاه مسافربری در غرب لیبی توسط جنگنده های حفتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید