ابوالقاسم ناصری: مستندهای این دوره سینماحقیقت تنوع مضمون و ساختار دارند

به گزارش وبلاگ خوراکی، تهران (پانا) - عضو هیات انتخاب مستندهای نیمه بلند پانزدهمین جشنواره سینماحقیقت اعلام کرد بخش بزرگی از آثار رسیده به دبیرخانه، قابل توجه بودند و شایستگی حضور در جشنواره را داشتند.

ابوالقاسم ناصری: مستندهای این دوره سینماحقیقت تنوع مضمون و ساختار دارند

ابوالقاسم ناصری عضو هیات انتخاب مستندهای نیمه بلند بخش مسابقه ملی پانزدهمین جشنواره سینماحقیقت درباره اهمیت جشنواره سینماحقیقت گفت: سینماحقیقت مهم ترین و بزرگ ترین جشنواره مستند کشور است که عرصه ای برای رقابت و دیده شدن افراد مختلف در فضای سینمای مستند ایجاد می نماید. کسانی که نامی در این عرصه دارند برای اینکه نام شان را حفظ نمایند و جوانان تازه وارد، برای معرفی شدن به همکارانشان، تمایل به حضور در جشنواره دارند.

او درباره تاثیر برگزاری آنلاین جشنواره سینماحقیقت بر اندازه مخاطبان سینمای مستند اعلام کرد: تجربه شیوع ویروس کرونا به ما نشان داده است که اکران آنلاین بستری مناسب برای دیده شدن بهتر فیلم هاست. تجربه دوره گذشته جشنواره سینماحقیقت بسیار مثبت بود، در جشنواره حضوری بسیاری از افراد تا نیمه شب برای دیدن فیلم ها منتظر می مانند، گاهی پیروز به دیدن نمی شدند که این موارد در جشنواره آنلاین وجود ندارد، البته باید گفت ویژگی های جشنواره حضوری در جشنواره آنلاین وجود ندارند. امیدوارم امکان حضور برای تعدادی از افراد در جشنواره سال جاری پیش آید.

قاسمی درباره چالش های هیات انتخاب در پانزدهمین جشنواره سینماحقیقت گفت: بخش بزرگی از کارها، آثاری قابل توجه بودند که لیاقت و شایستگی حضور در جشنواره را داشتند به همین علت انتخاب برای ما سخت می شد و امتیازها به یکدیگر نزدیک بودند. سعی بر این بوده است که هیات انتخاب نهایت عدالت را رعایت کند تا حق کسی ضایع نگردد.

تهیه نماینده مستند پژواک در انتها درباره نظر خود درباره پانزدهمین جشنواره سینماحقیقت گفت: باتوجه به آثاری که در بخش نیمه بلند جشنواره سینماحقیقت دیدم، به نظر می رسد تنوع موضوعی و کیفیت آثار در جشنواره پیش رو بسیار خوب است، تنها نکته منفی این است که تعداد آثار رسیده به پانزدهمین جشنواره سینماحقیقت نسبت به سال های گذشته کم تر است که به نظر می رسد تحت تاثیر ویروس کرونا باشد. از طرف دیگر بعضی موضوعات همانند مستندهای علمی و مستندهای آرشیوی، در این دوره از جشنواره سینماحقیقت کمتر بودند.

پانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران سینماحقیقت از 18 تا 25 آذرماه به دبیری محمد حمیدی مقدم برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "ابوالقاسم ناصری: مستندهای این دوره سینماحقیقت تنوع مضمون و ساختار دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابوالقاسم ناصری: مستندهای این دوره سینماحقیقت تنوع مضمون و ساختار دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید