سیر نزولی آمار های کرونایی در استان تهران

به گزارش وبلاگ خوراکی، استاندار تهران با تاکید بر لزوم ترغیب و تشویق شهروندان برای تزریق دز دوم و سوم واکسن از سیر نزولی آمار های کرونایی در استان تهران اطلاع داد.

سیر نزولی آمار های کرونایی در استان تهران

به گزارش ایسنا، محسن منصوری در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران ضمن قدردانی از کوشش های دستگاه های مختلف مرتبط با موضوع مقابله با کرونا، گفت: باید از دانشگاه علوم پزشکی ایران برای پیگیری ها و کوشش جهت بهره برداری از بیمارستان ملارد تشکر کنم. در ایام کرونا ظرفیت زیادی از خانواده بهداشت و درمان درگیر موضوع کرونا بودند، اما پروژه های عمرانی نیز دنبال شد و به لطف خدا شاهد بهره برداری از چند پروژه عمرانی مهم در حوزه بهداشت و درمان بودیم که آخرین آن نیز بیمارستان 160 تختخوابی ملارد بود که با حضور وزیر به بهره برداری رسید.

وی اضافه نمود: این بیمارستان می تواند خدمات درمانی به شهفرایندان غرب استان تهران ارائه کند و چندین بیمارستان مهم دیگر در سطح استان تهران نیز به جامانده که امیدواریم با پیگیری هر سه دانشگاه علوم پزشکی هر چه زودتر شاهد تکمیل و بهره برداری آن ها باشیم. قطعا تا پروژه های نیمه تمام به اتمام نرسیده نباید پروژه جدیدی را افتتاح کنیم. هنگامی که ده ها پروژه با پیشرفت فیزیکی، 20، 30، تا 90 درصد داریم نباید پروژه جدیدی را شروع کنیم. چرا که اگر پروژه ای پیشرفت فیزیکی 99 درصد هم داشته باشد مردم نمی توانند از آن استفاده نمایند؛ لذا پروژه ها باید به صورت کامل تکمیل شوند.

وی تاکید نمود: به لطف خداوند و زحمات دوستان همه شاخص های آماری ما در هفته دوم اسفند ماه نسبت به هفته اول سیر نزولی داشته کما اینکه نسبت به هفته آخر بهمن ماه نیز همین سیر نزولی را شاهد هستیم. به این ترتیب مراجعات بیمارستانی 31 درصد کاهش، مراجعه به مراکز درمانی 36 درصد کاهش، بستری های عادی 29 درصد کاهش، بستری های ویژه 14 درصد کاهش و فوتی های قطعی نیز کاهش 19 درصدی را تجربه نموده است. به این ترتیب از پیک ششم عبور نموده ایم، اما هر گونه سهل انگاری و ساده انگاری باعث بروز آسیب دوباره خواهد شد. باید مراقبت ها و کنترل ها را به صورت جدی در دستور کار قرار دهیم. هر بار که سهل انگاری صورت گرفته به فاصله چند هفته آسیب ها و نتایج آن را مشاهده کردیم. باید کنترل ها با شدت، دقت و جدیت دنبال گردد.

استان تهران به لحاظ تزریق واکسن جزو استان های نخست کشور

استاندار تهران با تاکید بر اینکه استان تهران به لحاظ تزریق واکسن جزو استان های نخست کشور است، اضافه نمود: در جلسه ستاد مدیریت کرونا نیز اعلام شده که تزریق دز نخست 94 درصد، تزریق دز دوم 86 درصد و تزریق دز سوم حدود 40 درصد در استان تهران صورت گرفته است.

باید تزریق دز سوم شهفرایندان به حدود 80 درصد برسد

وی ادامه داد: باید برای تزریق دز سوم شهفرایندان همت کنیم. 40 درصد باید افزایش پیدا کند و در فاصله مناسبی به حدود 80 درصد برسد تا به هدف گذاری نسبی برسیم. در این جهت باید تاکید بر تزریق دز سوم با یاری رسانه ها و از طریق فرهنگ سازی و تشویق مردم محقق گردد.

تشدید کنترل ها در اجتماعات اعیاد شعبان و نیمه شعبان

منصوری در بخش دیگری از صحبت های خود به موضوع اجتماعات در اعیاد شعبان و نیمه شعبان اشاره نمود و اضافه نمود: مراسمات مختلفی در مساجد، حسینه ها و تکایا در این ایام برگزار می گردد. دستگاه های مرتبط در این حوزه همانند سازمان تبلیغات اسلامی و مساجد باید تشدید کنترل ها، رعایت فاصله گذاری، استفاده از ماسک و شیوه نامه های بهداشتی را بطور دقیق در دستور کار قرار دهند تا دچار مشکل نشویم.

سفر های نوروزی و کاروان های راهیان نور با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برقرارند

وی تاکید نمود: برای سفر های نوروزی و بعلاوه کاروان های راهیان نور بر اساس تدابیر و مصوبه ستاد ملی کرونا سال جاری محدودیتی وجود ندارد و سفر های نوروزی و کاروان های راهیان نور با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برقرار خواهند بود. بانیان کاروان های راهیان نور باید در مورد رعایت پروتکل های بهداشتی و بعلاوه تزریق واکسن به عنوان پیش فرض این سفر ها نهایت دقت و کنترل را داشته باشند تا آسیبی در این حوزه نبینیم.

وی به موضوع اصناف نیز اشاره نمود و اضافه نمود: اصناف نیز باید در مورد رعایت پروتکل های بهداشتی و تزریق واکسن اقدامات لازم را انجام دهند. بعلاوه مصوبات و تصمیمات ستاد مقابله با کرونای استان تهران نیز باید به صورت دقیق به اطلاع اصناف برسد و روی اجرای آن ها کنترل و نظارت دقیقی اعمال گردد. نباید هیچ غفلتی در این حوزه صورت بگیرد. چرا که آسیب های آن را بعد ها مشاهده خواهیم کرد. جلسات ستاد مقابله با کرونا شهرستانی نیز باید برگزار گردد تا فرایند بیماری و کنترل و نظارت ها پیگیری گردد.

شهرستان فیروزکوه در شرایط قرمز قرار گرفته است

منصوری تاکید نمود: امروز در استان تهران به غیر از شهرستان فیروزکوه که در شرایط قرمز قرار گرفته است سایر شهرستان ها در شرایط نارنجی هستند. بدین ترتیب میانه استان در شرایط نارنجی قرار گرفته است. باید مراقبت کنیم تعطیلات نوروز تبدیل به تهدید نگردد. سال گذشته تجربه خوبی در این حوزه نداشتیم و مهمانی ها و دید و بازدید ها باعث بروز آسیب شد؛ لذا باید مراقبت جدی را در دستور کار قرار دهیم. در حوزه یاری های مومنانه نیز با توجه به ایام پایانی سال و شب عید باید این یاری ها را به اقشار ضعیف داشته باشیم و خدمت رسانی خوبی در این ایام انجام دهیم.

منبع: فرارو

به "سیر نزولی آمار های کرونایی در استان تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیر نزولی آمار های کرونایی در استان تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید