پخش مستندی با موضوع حج از شبکه العالم

به گزارش وبلاگ خوراکی، در آستانه موسم حج و اعزام زائران ایرانی به سرزمین وحی، شبکه العالم مستند نحو القبله یا به سوی قبله را به روی آنتن می برد.

پخش مستندی با موضوع حج از شبکه العالم

به گزارش وبلاگ خوراکی، در آستانه موسم حج و اعزام زائران ایرانی به سرزمین وحی، شبکه العالم مستند نحو القبله یا به سوی قبله را به مدت 25 دقیقه فراوری و آماده پخش نموده است.

در این مستند که فرآیند تهیه آن همزمان با شروع دوره های آموزشی کاروان های زیارتی شروع شد، ضمن گفت وگو با زائران و خادمین حج، جنبه های مختلف آماده سازی حجاج ایرانی برای حضور در مراسم حج به تصویر کشیده شده است.

سازمان حج و زیارت هر ساله در چند ماه منتهی به شروع ایام حج برای تسهیل در اجرای این مراسم با برگزاری جلسات متعدد آموزشی زائران را با مسائل مرتبط با این ایام از جمله احکام و مناسک، نکات پزشکی ، اسکان و تغذیه و مسائل اجرایی آن آشنا می نماید که گوشه هایی از آن در مستند به سوی قبله روایت شده است.

این مستند را محمدباقر علی از دوربین امیرحسین عزیزی و عرفان فرجی روایت می نماید و محمدمعین مقامی تهیه کنندگی و کارگردانی و حسین احمدی نیا هماهنگی آن را برعهده داشتند.

مستند به سوی قبله یکشنبه، سی ام تیرماه ساعت 22 از شبکه العالم بر روی آنتن می رود و ساعت 13 روز بعد نیز تکرار خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پخش مستندی با موضوع حج از شبکه العالم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پخش مستندی با موضوع حج از شبکه العالم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید