رفع گره های ترافیکی اول مهر با استقرار 270 پست ثابت پلیس راهور

به گزارش وبلاگ خوراکی، سرپرست پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان رضوی: برای روان سازی در اطراف مدارس حاشیه معابر خراسان رضوی 270 پست ثابت پلیس راهور در نظر گرفته شده است.

رفع گره های ترافیکی اول مهر با استقرار 270 پست ثابت پلیس راهور

به گزارش خبرنگار از ، سرهنگ حمیدرضا دهنوی سرپرست پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان رضوی در نشست خبری گفت: 97 پست ثابت از تعداد 270 پست مربوط به مشهد است.

او شرح داد: پارسال تعداد 13 هزار و 195 تخلف سرویس مدارس در خراسان رضوی اعمال قانون شد که حدود 6 هزار تخلف مربوط به مشهد بود.

سرپرست پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان رضوی با اشاره به اینکه رانندگان سرویس های مدارس باید دارای کارت صلاحیت و پایبند به قوانین باشند، گفت: خوشبختانه پارسال تصادف جرحی و فوتی در سرویس های مدارس استان نداشتیم وفقط 6 فقره تصادف خسارتی ثبت شد؛ در این زمینه جزو استان های پیروز در کشور هستیم.

دهنوی افزود: طرح آموزش همگانی مدارس نیز از ابتدای مهر ماه با اولویت مدارس ابتدایی آغاز می شود، همچنین امسال آموزش مدارس متوسطه نیز در اولویت قرار گرفته که 240 آموزشگاه از هشت ناحیه آموزشی مشهد در دوره های آموزش متوسطه اول و دوم در این طرح آموزش های لازم را فرا خواهند گرفت.

او ادامه داد: همایش همیاران پلیس نیز از 11 مهر ماه همزمان با هفته ناجا در استان آغاز می شود، این طرح نقش مهمی در کاهش تصادفات دارد به طوریکه از سال 86 تاکنون آمار فوتی های تصادفات در کشور حدود 10 هزار نفر کاهش یافته است.

سرپرست پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان رضوی با بیان اینکه عابران پیاده در تلفات تصادفات جاده ای سال گذشته استان سهم 56 درصدی را به خود اختصاص دادند گفت: بیش از 45 درصد عابران پیاده متوفی در تصادفات دارای سن بیش از 40 سال بوده و سهم بچه ها در تلفات سوانح رانندگی نیز کمتر از پنج درصد بوده است.

دهنوی افزود: هم اکنون 450 دستگاه دوربین نظارتی و ثبت تخلف در شهر مشهد فعال است که 45 دوربین از این تعداد مربوط به ثبت تخلف عبور از چراغ قرمز می باشد.

/ م.ب

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "رفع گره های ترافیکی اول مهر با استقرار 270 پست ثابت پلیس راهور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رفع گره های ترافیکی اول مهر با استقرار 270 پست ثابت پلیس راهور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید