درگیری معترضان با نیروهای امنیتی الجزائر 10 زخمی برجای گذاشت

به گزارش وبلاگ خوراکی، اعتراض ها به نامزدی رئیس جمهوری الجزائر برای پنجمین دور انتخابات ریاست جمهوری، به درگیری معترضان با نیروهای امنیتی و گارد ریاست جمهوری منجر شد.

درگیری معترضان با نیروهای امنیتی الجزائر 10 زخمی برجای گذاشت

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ خوراکی، هزاران نفر از ساکنان پایتخت الجزائر و شهرهای دیگر این کشور بعد از ظهر آدینه (10 اسفند) به خیابان ها آمدند و بر مخالفت خود با کاندیداتوری عبدالعزیز بوتفلیقه، رئیس جمهوری این کشور برای دور دیگر تأکید کردند.

به گفته رسانه ها، تظاهرات امروز شهر الجزائر در مقایسه با تظاهرات روزهای قبل گسترده بود و افراد زیادی در این تظاهرات شرکت کردند.

معترضان طی تظاهرات امروز که بعد از نماز آدینه شروع شده، با دیگر خاطرنشان کردند که با نامزدی بوتفلیقه برای دور پنجم ریاست جمهوری مخالف هستند. آن ها از رئیس جمهوری الجزائر خواست از قدرت کناره گیری کند.

به گفته این رسانه ها معترضان با نیروهای امنیتی، ضد شورش و نیروهای گارد ریاست جمهوری درگیر شدند و این نیروها به سمت آن ها گاز اشک آور شلیک نموده اند.

معترضان قصد ورود به کاخ ریاست جمهوری را داشتند که با نیروهای گارد ریاست جمهوری درگیر شده اند. گفته می گردد در این درگیری ها ده تن زخمی شده اند.

بوتفلیقه که 81 سال سن دارد و فردا (شنبه) پا به سن 82 سالگی خواهد گذاشت، اوضاع جسمی خوبی ندارد و هم اکنون در یکی از بیمارستان های سوئیس بستری است. او امروز با هواپیمای ریاست جمهوری به این بیمارستان منتقل شد.

رئیس جمهوری الجزائر که در سال 2013 دچار سکته شده بود، دهم فوریه (20 روز پیش) خاطرنشان کرد که برای انتخابات ریاست جمهوری 18 آوریل نامزد خواهد شد.

عبدالعزیز بوتفلیقه در حالی از آمادگی خود برای تصدی ریاست جمهوری الجزائر برای پنجمین دور متوالی خبر داده که طی دو سال گذشته به دلیل شرایط بد جسمانی اش به ندرت در انظار عمومی دیده شده است.

تظاهرات امروز در الجزائر

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "درگیری معترضان با نیروهای امنیتی الجزائر 10 زخمی برجای گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درگیری معترضان با نیروهای امنیتی الجزائر 10 زخمی برجای گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید