حرف های عادل فردوسی پور در رونمایی کتاب پیگیر اخبار نباشید

به گزارش وبلاگ خوراکی، دوشنبه 12 آبان، عادل فردوسی پور بعد از مدت ها غیبت از برنامه های فوتبالی در مراسم رونمایی آخرین کتابی که ترجمه نموده است به نام پیگیر اخبار نباشید اثر رولف دوبلی حضور پیدا کرد. این رونمایی، با حضور سروش صحت به دلیل شرایط کرونا و به صورت زنده از صفحات اینستاگرام نشر چشمه و فیدیبو پخش شد.

حرف های عادل فردوسی پور در رونمایی کتاب پیگیر اخبار نباشید

در این نشست یک ساعته سؤالات متعددی که علاقه مندان فردوسی پور به وسیله کامنت در نشر چشمه از او پرسیده بودند، مطرح شد. فردوسی پور در ابتدا به این پرسش که چرا دوباره به سراغ ترجمه کتاب دیگری از دوبلی رفته است بیان کرد: کتاب های بسیاری در طی آخرین ترجمه از دوبلی خوانده ام، اما تا کتابی من را جذب خود نکند نمی توانم برای ترجمه به سراغ آن بروم. کما اینکه تجربه پیروز ترجمه و چاپ دو کتاب دیگر از دوبلی، یعنی هنر شفاف اندیشیدن و هنر خوب زندگی کردن در ایران هم مزید بر علت شد تا دوباره به سراغ دوبلی بروم.

او در ادامه اضافه کرد: کتاب هنر شفاف اندیشیدن در ایران بیش از صد بار به زیر چاپ رفته است البته با تیراژی بالای دو هزار نسخه، که این نشان از علاقه مخاطبین به آثار دوبلی دارد. فردوسی پور همچنین درباره ترجمه آخرین کتاب دوبلی، پیگیر اخبار نباشید گفت: من به عنوان یک معتاد به اخبار که هر روز، صبحم را با خواندن اخبار آغاز می کنم، پس از خواندن این کتاب تصمیم به ترجمه آن گرفتم. چرا که کتاب شامل نکاتی بود که همواره از چشمم دور مانده بود.

او گفت: اخبار بر روی زندگی و آرامش روانی افراد تأثیر زیادی دارد به طوری که مثلا اخبار بد می تواند روز آنها را خراب یا زندگی را مختل کند و از لحاظ روانی بر روی افراد تأثیری منفی بگذارد. در حال حاضر اعتیاد به دنبال کردن اخبار بسیار فراگیر شده که رهایی از آن، البته که کار آسانی نیست اما دوبلی در این کتاب به نکاتی کاربردی اشاره می نماید که باعث شد علاقه ام به این موضوع بیشتر گردد. مثلا این که دوبلی ابدا تأکید نمی نماید که اخبار نخوانید بلکه به علاقه مندان اخبار راه حل ارائه می نماید، مثل اینکه می گوید خود را ملزم کنید تا فقط یک بار در طول روز اخبار بخوانید یا به سمت خبرهای تحلیلی و تفسیری بروید تا بلکه از این طریق به معلومات خود اضافه کنید.

او در پاسخ به این پرسش که از بین کتاب هایی که از دوبلی ترجمه نموده است خود کدام را بیشتر دوست دارد با خنده گفت: قطعا کتاب فوتبال علیه دشمن اثر سایمون کوپر، اما جدای از شوخی باید بگویم من هم مانند بیشتر مخاطبین کتاب هنر شفاف اندیشدن را بیشتر دوست دارم. کتاب پیگیر اخبار نباشید با ترجمه عادل فردوسی، بهزاد توکلی و علی شهروز و با قیمت 30 هزار تومان و با خرید حق نشر و حق امتیاز آن توسط نشر چشمه چاپ و منتشر شده است.

  • عادل فردوسی پور برایمان از فوتبال می گوید

پیگیر اخبار نباشید

پیگیر اخبار نباشید، آخرین کتاب رولف دوبلی است که در ایران با ترجمه عادل فردوسی پور، بهزاد توکلی و علی شهروز و توسط نشر چشمه به چاپ رسیده است. این کتاب همان طور که از نامش پیدا است در پی کاهش مرور اخبار با ارائه تکنیک هایی کاربردی است تا به شما یاری کند تا روزگار خود را بهتر و با کیفیت بالاتری بگذرانید.

رولف دوبلی، متولد 15 جولای سال 1966 شهر لوزان سوئیس، او یک نویسنده و تاجر سوئیسی است که با نوشتن کتاب پرفروش، هنر شفاف اندیشیدن در سال 2011، به شهرت جهانی رسید. دوبلی فارغ التحصیل ام بی ای و دکتری فلسفه اقتصاد از دانشگاه سنت گالن سوئیس است. بین سال های 2001 تا 2009 او در یک برنامه تلویریونی سوئیسی مجری گری نموده و همچنین در یک روزنامه سوئیسی به طور هفتگی مطالبی درباره هنر شفاف اندیشیدن می نوشت.

دوبلی، در سال 2011 از getAbstract کناره گیری کرد تا بتواند زمان بیشتری را صرف نوشتن کتابش کند. رولف دوبلی در آخرین کتابش به مانند دیگر آثارش در پی راهی برای رسیدن به زندگی شاد و آرام است. او با آنالیز این موضوع به عوامل تخریب کننده ای می پردازد که ما را از راستا پیروزیت دور می نماید و مانعی برای رسیدن افراد به زندگی هدفمند است.

در بخشی از کتاب پیگیر اخبار نباشید می خوانیم:

عکس : محمد کرمعلی از خبرگزاری خبرآنلاین

منبع: دیجیکالا مگ

به "حرف های عادل فردوسی پور در رونمایی کتاب پیگیر اخبار نباشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حرف های عادل فردوسی پور در رونمایی کتاب پیگیر اخبار نباشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید