شرح وزارت خارجه درباره عضویت ایران در سازمان شانگهای

به گزارش وبلاگ خوراکی، تهران (پانا) - وزارت امور خارجه درباره فرایند عضویت جمهوری اسلامی ایران در سازمان همکاری شانگهای بیانیه ای صادر کرد.

شرح وزارت خارجه درباره عضویت ایران در سازمان شانگهای

به گزارش روابط عمومی وزارت امور خارجه، متن این بیانیه به توضیح زیر است:

در نتیجه پیگیری های مستمر وزارت امور خارجه جهت عضویت دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان همکاری شانگهای، این اقدامات از شروع دولت سیزدهم فرایند مضاعف به خود گرفت و نهایتا همزمان با مشارکت جناب آقای رئیسی، رئیس جمهور محترم در 21 مین نشست سران کشورهای عضو شانگهای در شهر دوشنبه تاجیکستان، تمام 8 کشور عضو اصلی شانگهای بصورت اجماع موافقت خود را با درخواست عضویت دائمی کشورمان در این سازمان اعلام داشته و مراحل حقوقی، فنی و اداری این عضویت شروع شد.

وزارت امور خارجه ضمن ابراز مسرت از این دستاورد مثبت برای کشور، متعهد است تمامی ظرفیت های تخصصی خود را برای انجام هماهنگی های لازم با سایر دستگاه های ذیربط و دبیرخانه سازمان شانگهای به کار بسته تا فرایند حقوقی و اداری عضویت در کوتاه ترین زمان ممکن به انتها رسد.

پذیرش درخواست جمهوری اسلامی ایران برای عضویت در سازمان همکاری شانگهای، گام مهمی است و نقش مثبتی در توسعه همکاری ها و مناسبت کشورمان با اعضای این سازمان در کلیه ابعاد دوجانبه، منطقه ای و بین المللی خواهد داشت.

وزارت امور خارجه مراتب قدردانی خود را از همه اعضای سازمان همکاری شانگهای برای موافقت خود با عضویت جمهوری اسلامی ایران اعلام داشته و دیپلماسی فعالی را برای تقویت مناسبات با دستگاه های دیپلماسی کشورهای عضو در چارچوب این سازمان بکار خواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری پانا

به "شرح وزارت خارجه درباره عضویت ایران در سازمان شانگهای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرح وزارت خارجه درباره عضویت ایران در سازمان شانگهای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید