برف و باران تا خاتمه هفته مهمان ایران است ، کاهش 10 درجه ای دما

به گزارش وبلاگ خوراکی، کارشناس سازمان هواشناسی گفت: شرایط جوی هوا و پیش بینی ها نشان می دهد هفته ای برفی و بارانی در پیش داریم و شاهد برف و باران در بیشتر نقاط کشور خواهیم بود به طوری که تا آخر هفته نیز با نفوذ جریانات سرد شمالی فرایند سرما به ویژه در شمال کشور ادامه داشته باشد.

برف و باران تا خاتمه هفته مهمان ایران است ، کاهش 10 درجه ای دما

به گزارش وبلاگ خوراکی به نقل از ایرنا، امین حسین نقشینه روز شنبه گفت : امروز شنبه 25 آبان ماه بارش ها در استان های ساحلی دریای خزر تداوم خواهد داشت که برای مناطقی از استان های اردبیل، زنجان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، دامنه های جنوبی البرز مانند استان های قزوین، البرز، تهران و سمنان بارش برف و باران پیش بینی شده است.

وی گفت: علاوه بر این به تدریج با استقرار سامانه بارشی برای مناطق جنوبی تر و غرب، بخش هایی از مرکز کشور بارش خواهند داشت، همچنین مناطق جنوبی شامل بخش هایی از استان های فارس، خوزستان، غرب هرمزگان، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد و نواحی غرب و مرکز خلیج فارس نیز رگبار باران رعد و برق و وزش باد شدید خواهند داشت.

کارشناس هواشناسی ادامه داد: فردا سواحل دریای خزر و بخش هایی از غرب و مناطق مرکزی باران و برف و وزش باد و جنوب و جنوب غرب کشور شامل استان های خوزستان، بوشهر، فارس، نواحی غرب و مرکز خلیج فارس رگبار باران همراه با برف و وزش باد شدید خواهند داشت.

نقشینه گفت: فردا شدت بارش ها در گیلان خواهد بود و شرق لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، بوشهر، خوزستان، غرب و جنوب اصفهان که زاگرس میانی را در بر می گیرند بارانی خواهند بود و همچنین دوشنبه این شرایط بخش هایی از مرکز و غرب کشور را فرا می گیرد و تا حدی هم شاید به سمت شمال غرب کشیده شود که شدت بارش ها در روز دوشنبه در بخش هایی از کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، مرکز و غرب خلیج فارس، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، شمال و غرب فارس و جنوب اصفهان خواهد بود.

  • مفاهیم: پیش بینی آب و هوا چیست؟

وی اضافه نمود: سه شنبه بارش ها در نوار غربی انتها خواهد یافت و بارش ها علاوه بر استان های سواحل دریای خزر در دامنه های البرز و بخش هایی از مرکز و جنوب کشور و مناطقی از شرق و شمال کشیده می شود و چهارشنبه این شرایط در نیمه شرقی برقرار خواهد بود.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: دوشنبه دریای خزر مواج و متلاطم خواهد بود که این شرایط از فردا تا سه شنبه برای غرب و مرکز خلیج فارس نیز رخ خواهد داد.

نقشینه اضافه نمود: امروز آسمان تهران ابری، مه آلود و بارانی است، کمینه دمای امروز مهرآباد 3 درجه بالای صفر بود و بیشینه دمای امروز به 6 درجه بالای صفر خواهد رسید در حالی که بیشینه دمای دیروز مهرآباد 15 درجه بالای صفر بود.

وی گفت: همدان با دمای 7 درجه زیر صفر، کرمان و شهرکرد 6 درجه زیر صفر و بندر عباس 28 درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرم ترین نقاط کشور در 24 ساعت گذشته بودند.

از سوی دیگر، صادق ضیائیان مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی نیز با اشاره به کاهش 10 درجه ای دمای هوا در بعضی مناطق کشور از ادامه بارش باران و برف طی سه روز آینده در اکثر مناطق خبر داد.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به این که سواحل دریای خزر به ویژه سواحل غربی آن تا دوشنبه 27 آبان و غرب و مرکز خلیج فارس از یکشنبه تا سه شنبه مواج است، به ایسنا گفت: امروز با نفوذ توده هوای سرد دمای هوا در نیمه شمالی کشور 5 تا 10 درجه کاهش پیدا می کند.

وی در انتها درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده شرح داد: آسمان تهران فردا نیمه ابری همراه با مه صبحگاهی و در بعضی ساعات بارش باران و برف با حداقل دمای یک و حداکثر دمای 7 درجه سانتیگراد و طی روز دوشنبه نیز نیمه ابری تا ابری همراه با بارش باران و برف و وزش باد با حداقل دمای 2 و حداکثر دمای 5 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

منبع: همشهری آنلاین

به "برف و باران تا خاتمه هفته مهمان ایران است ، کاهش 10 درجه ای دما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برف و باران تا خاتمه هفته مهمان ایران است ، کاهش 10 درجه ای دما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید