این ابزار هوشمند چهره های فتوشاپی را تشخیص می دهد

به گزارش وبلاگ خوراکی، گروهی از محققان شرکت ادوبی و دانشگاه برکلی پیروز به توسعه یک ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی شده اند که می تواند چهره های دستکاری شده با نرم افزار فتوشاپ را شناسایی کند. در دورانی که روزبه روز به شمار تصاویر و ویدیوهای جعلی افزوده می شود، محققان امیدوارند که توسعه چنین ابزارهایی اعتماد مردم را به محتوای دیجیتال بازگرداند. همچنین افراد عادی با بهره گیری از این ابزارهای هوشمند می توانند راحت تر از گذشته تصاویر دستکاری شده را شناسایی کنند.

این ابزار هوشمند چهره های فتوشاپی را تشخیص می دهد

این تیم شبکه عصبی پیچشی (CNN) را طوری تعلیم داده اند که بتواند چهره های دستکاری شده با قابلیت Face Away Liquify نرم افزار فتوشاپ را شناسایی کند. این قابلیت، به افراد اجازه می دهد که به راحتی مواردی مانند چشم ها، دهان و دیگر مشخصه های چهره را تغییر بدهند. در آزمایش های اجرا شده، این ابزار دقت 99 درصدی در تشخیص چهره های تغییر یافته داشته است. برای مقایسه، افرادی که تنها با بهره گیری از چشم های خود دست به این بررسی زده اند، فقط در 53 درصد موارد پیروز بوده اند. این ابزار هوشمند همچنین می تواند چهره فتوشاپی را طوری تغییر دهد که به وضعیت اولیه نزدیک شود.

این اولین باری نیست که شرکت ادوبی ابزاری برای شناسایی تصاویر فتوشاپی توسعه داده ولی اولین باری است که تمرکز خود را بر چهره ها معطوف کرده است. این کمپانی می گوید توسعه چنین ابزارهای در دوران فعلی اهمیت زیادی دارد و در ادامه شاهد اقدامات بیشتری از طرف ادوبی برای شناسایی تصاویر جعلی خواهیم بود.

منبع: Engadget

منبع: دیجیکالا مگ

به "این ابزار هوشمند چهره های فتوشاپی را تشخیص می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این ابزار هوشمند چهره های فتوشاپی را تشخیص می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید