ایستگاه قطار هاپ بانهوف، ایستگاه اصلی و مدرن برلین، عکس

به گزارش وبلاگ خوراکی، ایستگاه قطار هاپ بانهوف (Berlin Hauptbahnhof)، در سال 2006 فعالیت خود را آغاز کرد و ایستگاه اصلی شهر برلین در آلمان به شمار می رود. این ایستگاه، درست در مرکز شهر قرار گرفته و فقط 10 دقیقه تا جاذبه های گردشگری معروفی مثل ساختمان رایشستاگ (Reichstag) و 15 دقیقه تا دروازه براندنبورگ (Brandenburg Gate) پیاده روی دارد.

ایستگاه قطار هاپ بانهوف، ایستگاه اصلی و مدرن برلین، عکس

سالن بالایی این ایستگاه، 321 متر بوده و سقف شیشه ای اش به زیبایی آن اضافه نموده است. در طبقه 1+ این ایستگاه، می توانید هم بلیت های داخلی و هم بین المللی تهیه کنید. گاهی به جای استفاده از نام کامل ایستگاه هاپ بانهوف برلین، از مخفف Berlin Hbf استفاده می گردد. پس اگر جایی این علامت را در تابلوهای راهنمای شهر دیدید، بدانید که راستا را درست آمده اید.

سکو ها

اگر از درِ ورودی اصلی ایستگاه هاپ بانهوف وارد شوید، دو گزینه پیش رویتان است؛ یعنی هم می توانید از پله برقی و هم از آسانسور برای بالا یا پایین رفتن بهره ببرید. برای رفتن به سکوهای شماره 1 تا 8، باید به طبقه 2- بروید. این سکوها در بخش زیرزمین عظیم این ایستگاه قرار دارند و مخصوص راستاهای شمال به جنوب شهر هستند. قطارهای مقصد هامبورگ به سمت شمال و قطارهای مقصد درسدن (Dresden)، لایپزیگ (Leipzig)، پراگ و بوداپست به سمت جنوب حرکت می نمایند.

سکوهای شماره 11 تا 16، در طبقه 2+ قرار دارند و راستا غرب را به شرق متصل می نمایند. راستا قطارهای مقصد ورشو (Warsaw) به سمت شرق و صرفاً از سکوهای 11 و 12 می باشد.

همچنین قطارهای مقصد آمستردام و قطارهای سریع السیر به مقصد سوئیس، از سکوهای 13 و 14 به سمت غرب به حرکت درمی آیند. قطارهای پرسرعت داخل شهری به مقصد فرانکفورت و کُلن (Cologne) در تمامی این 14 سکو توقف خواهند داشت و می توانید ساعت حرکت آن ها را از روی صفحه های نمایش یا به صورت آنلاین چک کنید.

امکانات

ایستگاه قطار هاپ بانهوف، هر امکاناتی که از یک ایستگاه قطار مدرن در ذهنتان دارید را برآورده می نماید. مغازه های گوناگونی در این ایستگاه وجود دارند که برای بازدید از آن ها باید به طبقه 1+ یا 1- بروید. همچنین باجه های بلیت فروشی، سالن استراحت درجه یک و صندوق امانات نیز در طبقه 1+ قرار گرفته اند که اگر خواستید، می توانید چمدان و اسبابتان را موقتاً به امانت بگذارید.

البته گفتنی است که برای استفاده از سالن درجه یک که از 6 صبح تا 10 شب باز است، باید بلیت درجه اول مسافت های طولانی را داشته باشید تا بتوانید از وای فای رایگان، چای، قهوه و اسنک خوشمزه آن بهره مند شوید. علاوه بر آن، جاهای زیادی برای غذا خوردن از جمله برگر کینگ، مک دونالد و پیتزا هات و چندین دستگاه ATM نیز در این ایستگاه وجود دارد. امکان استفاده از وای فای هم برای مسافران برقرار است؛ اما فقط نیم ساعت اول آن برایتان رایگان خواهد بود.

دسترسی به مرکز شهر

اگر از لحاظ حمل و نقل و راحتیِ جا به جایی مضطرب هستید، بهتر است بگوییم که جای نگرانی نیست؛ زیرا برلین اس-بان (Berlin S-Bahn) که سیستم قطار شهری برلین و حومه است نیز در این ایستگاه قرار گرفته است و شما را به ایستگاه هایی مثل ایستگاه اُست بانهوف برلین (Berlin Ostbahnhof) و لیختنبرگ (Lichtenberg) می رساند. برای استفاده از این سیستم باید خودتان را به سکوهای شماره 15 و 16 در طبقه 2+ برسانید. در هر سکو به صورت جداگانه، پوسترهایی زده اند که محل ایستادن دقیق را به شما نشان می دهد تا پریشان در راهروی آن بالا و پایین نروید.

همچنین هتل های بی شماری در اطراف این ایستگاه پراکنده شده اند که اگر محل اقامتتان در یکی از آن ها باشد، رفت و آمد به وسیله قطار برایتان آسان تر نیز خواهد شد. البته مسافران می توانند از تاکسی های ایستگاه و متروی زیرزمینی برلین (Berlin U-Bahn) هم استفاده نمایند؛ اما معمولاً سریع ترین راه، رفت و آمد با همان برلین اس-بان است که از دوشنبه تا شنبه، از ساعت 7 صبح تا 10 شب و یکشنبه، از 8 صبح تا 10 شب فعالیت دارد.

اگر برای رفتن به فرودگاه شونفلد تاکسی بگیرید، نیم ساعت در راه خواهید بود و برای رفتن به فرودگاه تگل، بهتر است سوار اتوبوس های سریع السیری شوید که 20 دقیقه ای شما را به مقصد می رسانند.

منبع: گردشبان

به "ایستگاه قطار هاپ بانهوف، ایستگاه اصلی و مدرن برلین، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایستگاه قطار هاپ بانهوف، ایستگاه اصلی و مدرن برلین، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید