استودیو میثاقیه به مرکز نوآوری سینمای ایران تبدیل شد

به گزارش وبلاگ خوراکی، استودیو میثاقیه در سال 1338 خورشیدی تأسیس و در سال 1396 منحل شد. اما حالا این محل به عنوان ساختمان شماره 2 بنیاد سینمایی فارابی در سال 1398 برای استقرار مرکز نوآوری و شتابدهی سینمای ایران آماده شده است.

استودیو میثاقیه به مرکز نوآوری سینمای ایران تبدیل شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، در جلسه ای که در محل ساختمان شماره 2 بنیاد سینمایی فارابی و با حضور برزین ضرغامی؛ مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران، یاسر جعفری معاون فنی و طرح های شهری سازمان زیباسازی شهر تهران و معاونان و مدیران بنیاد سینمایی فارابی برگزار شد، علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد گفت: دو ساختمان بنیاد سینمایی فارابی (عمارت قوام و استودیو میثاقیه) در خیابان سی تیر قرار و در بافت تاریخی این منطقه واقع شده است.

وی افزود: دو سال پیش با مشارکت سازمان زیباسازی شهر تهران مرمت و بهسازی ساختمان اصلی بنیاد سینمایی فارابی - که هم یک مجموعه فرهنگی است و هم یک اثر ثبت ملی- انجام شد و در دوره مسئولیت آقای ضرغامی در سازمان زیباسازی، بازپیرایی بصری ساختمان استودیو میثاقیه انجام شد.

تابش با اشاره به چند ماه تلاش تیم بهسازی و بازپیرایی نمای ساختمان شماره 2 بنیاد فارابی، گفت: خرسندیم که کار به نحو احسن اجرا شده و ضروریات بافت تاریخی شهر در انجام این کار رعایت شده است.

برزین ضرغامی هم، خیابان سی تیر را یکی از گذرگاه های مهم فرهنگی پایتخت دانست و گفت: وجود ساختمان استودیو میثاقیه (ساختمان شماره 2 بنیاد سینمایی فارابی) در خیابان سی تیر که سال ها محل تردد فیلمسازان و هنرمندان بخش های مختلف سینما بوده است و بیش از دو دهه ساختمان شماره 2 بنیاد فارابی در آن استقرار یافته است، نیاز به بازپیرایی داشت، اصولا حفظ و نگاهداشت ساختمان های فرهنگی هنری که جزء سرمایه های شهر هستند برای ما و شهروندان مهم است.

استودیو میثاقیه در سال 1338 خورشیدی تأسیس شد. فیلمبرداری و امور فنی بسیاری از فیلم های دهه های 40 و 50 سینمای ایران در این استودیو اجرا شده است. در سال 1370 خورشیدی و در دوره مدیریت مهندس سید محمد بهشتی با تملک این استودیو توسط بنیاد سینمایی فارابی، بخش های تولید و پشتیبانی فنی سینما در آن مستقر شد. در سال 1396 معاونت پشتیبانی تولید بنیاد فارابی با هدف چابک سازی فعالیت های این بنیاد، منحل شد.

بر اساس سیاست های جدید سینمایی کشور و بنیاد سینمایی فارابی ساختمان شماره 2 بنیاد سینمایی فارابی در سال 1398 برای استقرار مرکز نوآوری و شتابدهی سینمای ایران آماده شده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "استودیو میثاقیه به مرکز نوآوری سینمای ایران تبدیل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استودیو میثاقیه به مرکز نوآوری سینمای ایران تبدیل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید