آشنایی با رژیم های ساده ولی تاثیرگذار در لاغری

به گزارش وبلاگ خوراکی، داشتن یک رژیم غذایی مناسب، از احتیاج های مهم همه افراد است.اگر در پی ایجاد رژیم غذایی خود هستید، پیشنهادهای ساده ای وجود دارد که به شما یاری می نماید تا سالم تر غذا بخورید و نگران اضافه وزن نباشید.

آشنایی با رژیم های ساده ولی تاثیرگذار در لاغری

12 رژیم غذایی معمول که واقعا تاثیر گذار هستند!

رژیم های بی شماری وجود دارند که ظاهرا به کاهش وزن هوادارانشان یاری می نمایند و از اضافه وزن جلوگیری می نماید … اما کدام یک از این رژیم ها واقعا موثر است؟
رژیم مدیترانه ای
تحقیقات همچنان نشان می دهند که رژیم مدیترانه ای- اندازه زیادی از گیاهان، پروتئین کم چرب، اندازهی چربی های جامد سالم - نه تنها برای کاهش وزن بسیار مفید است، بلکه برای سلامتی و طول عمر عالی است.
رژیم پایلو
به غذاهایی که اجداد غارنشین ما می خوردند، روی بیاورید و به این ترتیب ممکن است خودتان را در جهت درست سلامتی ببینید. مطالعات نشان داده اند که مزایای رژیم غذایی پایلو بسیار زیاد هستند، که محدوده ای از کاهش وزن تا کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی را شامل می گردد.
GI پایین
مطالعات نشان داده اند که استفاده از رژیم غذایی که بر روی غذاهایی با شاخص گلیسمی پایین (GI) تمرکز دارد، می تواند منجر به کاهش وزن بیشتری نسبت به برنامه های معمول رژیمی گردد. در ابتدا، رژیم های غذایی GI برروی همه غذاهایی که سبب افزایش ناگهانی قند خون نمی شوند، تأکید دارند.
خام
رژیم های غذایی خام از لحاظ فنی یک برنامه کاهش وزن نیستند، اما اگر شما به رژیم خام اصولی روی بیاورید، محتمل است که منجر به کاهش وزن گردد. به سادگی به این دلیل که این رژیم فرصتی برای از بین بردن بسیاری از منابع کالری، قند و چربی ارائه می نماید.
حجمی (والومتریکس)
تمرکز این رژیم بر روی این موضوع واقع شده است که اساسا هر چه می خواهید، می توانید بخورید - البته تا زمانی که غذاهایی که می خورید کم چگالی باشند.

از آنجا که پیروان این رژیم می توانند اندازه زیادی سبزیجات، میوه ها، دانه های غنی از فیبر و سایر گروه های غذایی با چگالی کم مصرف نمایند، معمولا احساس سیری و رضایت با حداقل میل به غذا دارند.

سونوما
رژیم غذایی سونوما همچون رژیم غذایی مدیترانه، بر اندازه فراوان مواد مغذی و سالم، و بعلاوه پروتئین های کم چرب و چربی های سالم تمرکز دارد.
مراقبان وزن
مطالعات نشان داده اند که مراقبان وزن به عنوان برنامه ای برای کاهش وزن، موثر واقع می گردد. این مطالعه به دلیل این موضوع نمی پردازد، اما به احتمال زیاد دلیل آن مربوط به انعطاف پذیری رژیم غذایی، و بعلاوه حمایت شخصی و هدایت است که همراه با خرید در برنامه به پیش می رود.
جنی کریگ
این برنامه رژیمی تجاری که طی دهه های گذشته بسیار تجربه شده است، بارها رتبه برترین رژیم غذایی را از آن خود نموده است. تمرکز این رژیم بر کنترل بخشی و مشاوره شخصی که اساس رژیم غذایی را شکل می دهند، به احتمال زیاد دلیل موفقیت پیروانش است.
رژیم دش (DASH)
این رژیم که مخفف رویکرد های رژیمی برای توقف فشار خون بالا است، بر روی کنترل بخشی و توزیع مناسب گروه های غذایی به منظور کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی، تمرکز دارد. هواداران این رژیم همراه با کاهش سطح فشار خون، شاهد کاهش وزن نیز خواهند بود.
رژیم TLC
رژیم تغییرات درمانی شیوه زندگی (TLC)، که به وسیله موسسه ملی سلامت (NIH) برای کسانی که احتیاج به کاهش سطح کلسترول دارند توصیه شده است، بر روی به حداقل رساندن اندازه چربی اشباع شده و به حداکثر رساندن مصرف میوه ها، سبزیجات، پروتئین های کم چرب، و غلات سبوس دار تاکید می نماید.
نیمه گیاه خواری (فلکسیترین)
گیاه خواران اغلب وزن کمتری دارند و طولانی تر از همتایان گوشت خوار خود عمر می نمایند، اما بسیاری از آنها تمایل ندارند همه عادت های گوشت خواری خود را کنار بگذارند. از این رو، رژیم نیمه گیاه خواری نسخه انعطاف پذیر تر از گیاه خواری است که اغلب عمل به آن راحت تر است.
مایو کلینیک
رژیم مایو کلینیک بر ایجاد تغییرات شیوه زندگی درازمدت به جای رژیم های به درد نخور تمرکز دارد. این رژیم بر تغذیه متعادل همراه با ورزش مکرر به عنون مکمل تاکید می نماید.

منبع: سایت راستینه

منبع: راسخون

به "آشنایی با رژیم های ساده ولی تاثیرگذار در لاغری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با رژیم های ساده ولی تاثیرگذار در لاغری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید