آتشفشانی از آب ، عجیب ترین پدیده های جهان

به گزارش وبلاگ خوراکی، در دل صحرای سوزان و گرم نوادا، آبفشان رنگارنگ با حوضچه های کوچک و بزرگ در حال رشد کردن است.

آتشفشانی از آب ، عجیب ترین پدیده های جهان

شاید تعجب کنید اگر بدانید آبفشان رنگارنگ بی عیب و نقص را انسان بوجود آورده و طبیعت با هنرمندی هرچه تمام تر آن را در نوادا زیبا ساخته.

درواقع سرآغار این پدیده به آغاز خلقت باز نمی گردد، بلکه یک مته حفاری که زمین را می شکافته، روزنه ای را بوجود آورده تا از دل زمین، این همه رنگ های زیبا و براق بیرون بریزد.

در سال 1916، در طی حفاری های اکتشافی که انجام میشد، مته اشتباها با منبع آبی در زیر زمین برخورد کرد، حفاری متوقف و از این روزنه، آبی پر از مواد معدنی بر تن داغ صحرا جاری شد. آب از دل زمین بیرون می آمد و آفتاب سوزان تبخیرش می کرد، مواد معدنی هم، به صورت رسوب به جای مانده و بر روی هم انباشته شدند. روزنه بزرگ و بزرگ تر می شد تا اینکه فشار آب دست آخر، راهی برای خروج به صورت فورانی پیدا کرد.

مواد معدنی با ترکیبات مختلف در اطراف دهانه می ریخت، تبخیر شده و رنگ های بی نظیر و متفاوتی را بوجود می آورد، دهانه چشمه قطور شد، ارتفاع پیدا کرد تا در نهایت به مانند دهانه یک آتشفشان شد. در اطراف منطقه هم حوضچه هایی رنگارنگی شکل گرفت. نام این آبفشان زیبا fly geyser است و هر ساله توریست های بسیاری برای بازدید از آن به نوادا در آمریکا می آیند.

هرچند که رنگ ها به اندازه کافی زیبا هستند، اما آتشفشانی از آب فوق العاده بودن خودش را مدیون جلبک های گرمادوستی است که باعث براق شدن آن شده.

منبع: همگردی

به "آتشفشانی از آب ، عجیب ترین پدیده های جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتشفشانی از آب ، عجیب ترین پدیده های جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید