آبشار تخت چو ، طبیعتی در آمازون ایران، عکس

به گزارش وبلاگ خوراکی، پلدختر که در زمان امپراطوری ساسانیان، بواسطه موقعیت جغرافیایی اش یکی از شهرهای مهم و استراتژیک بود. در این شهر پل های ارتباطی زیادی وجود دارند که بیشتر آنها متعلق به همین دوران می باشند. نام شهر پلدختر نیز از یکی از بزرگترین پل های آن موقع یعنی پل دختر گرفته شده است که در حال حاضر تنها چند پایه ستون از این پل تاریخی باقی مانده است.

آبشار تخت چو ، طبیعتی در آمازون ایران، عکس

به گفته کارشناسان، بالاگریوه تختگاه و صندلی شاهان هخامنشی بوده که برگرفته از همین نام است. تخت چو دارای دره هایی بسیار عمیق است که همچون کرانه ای زیبا آغوش خود را بر همه باز گگردد تا از آبشارهایش، تنگه هایش، درختانش، سایه سارهایش و تمام زیبایی های چشم نوازش به طرز صحیح استفاده نمایند و زمانی که در آن زمانی را بگذرانند به آرامشی بی خاتمه دست یابند.

در روزهای بارانی سال، آبشارهای عظیمی با فوران شدید در منطقه تخت چان پلدختر شکل می گیرد که زیبایی خیره نماینده ای دارد. جهت دسترسی به این منطقه بسیار صعب العبور می باشد و جاده ماشین رو ندارد، به همین دلیل هنور پای تخریب گران طبیعت به آنجا نرسیده است!

هم از طرف پلدختر و هم از طرف خرم آباد می توان به این منطقه سفر کرد، اما از لحاظ جغرافیایی جز شهرستان پلدختر محسوب می گردد. این ناحیه توریستی بدون تردید جزو زیباترین نقاط ایران است که بسیاری از جغرافی دانان از نظر ظاهری آن را با آمازون و طبیعت قاره آمریکا مقایسه می نمایند.

خرم آباد سرزمین چهار فصل و زیبای لرستان به دلیل آب و هوای کوهستانی و معتدل زیباترین طبیعت هستی را در دل خود جای داده ؛ پایتخت طبیعت ایران آبشارهای خروشان و بی همتایی را دارا است که لرستان را یکی از دیدنی ترین نقاط کشور نموده و عزم هر گردشگری را برای حضور در استان جزم می نماید.آبشارهای لرستان هرکدام زیبایی های منحصربه فرد خود رادارند، جاذبه هایی که در فصول مختلف آماده میزبانی گردشگران است که هرکدام گویی تابلوی نقاشی است که همه را به تماشای این همه زیبایی فرامی خواند.

نحوه دسترسی به تخت چو با تخت چان پلدختر

تخت چو از جهت آزادراه خرم آباد - پل زال، بعد از عوارضی یک جاده فرعی وجود دارد که تا پنج کیلومتر با ماشین قابل تردد می باشد. از آن جا بایستی حدود هفت الی هشت ساعت پیاده روی کرد تا به دره هایی رویایی تختچو رسید و از تماشای آبشارهای پلکانی تختچو لذت برد و شاهد شکوه این منطقه بود.

منبع: گردشبان

به "آبشار تخت چو ، طبیعتی در آمازون ایران، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آبشار تخت چو ، طبیعتی در آمازون ایران، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید