6 اثر ناملموس استان کرمانشاه در فهرست آثار ملی قرار گرفت

به گزارش وبلاگ خوراکی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از ثبت شش اثر ناملموس این استان در فهرست آثار ملی خبر داد.

6 اثر ناملموس استان کرمانشاه در فهرست آثار ملی قرار گرفت

به گزارش وبلاگ خوراکی به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، امید قادری امروز چهارشنبه 5 تیر 98 با اعلام این خبر، اظهار کرد: پرونده شش اثر ناملموس استان کرمانشاه در شورای ثبت آثار تاریخی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

او ادامه داد: پس از بررسی این پرونده ها، در نهایت اعضای شورای ثبت آثار تاریخی سازمان میراث فرهنگی به ثبت ملی بازی قمچان استان کرمانشاه، نان کزینکه اورامانا ت، نان فیس اورامانات، غذای قاپلی منطقه ریجاب، شکرانه آب در روستای نسمه و فنون رب انارگیری اورامانات رای مثبت دادند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه در انتها گفت: بیش از 4هزار اثر تاریخی در این استان شناسایی شده که از این تعداد بیش از 2200 اثر به ثبت ملی رسیده است.

شش پرونده اثر ناملموس استان کرمانشاه در روز سه شنبه چهارم تیرماه در شهر سرعین استان اردبیل در فهرست آثار ملی به ثبت رسید که تعداد آثار ناملموس ملی این استان به عدد 61 رسید.

منبع: میراث آریا

به "6 اثر ناملموس استان کرمانشاه در فهرست آثار ملی قرار گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 اثر ناملموس استان کرمانشاه در فهرست آثار ملی قرار گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید