10 گالری به فضای نمایشگاهی موزه هنرهای زیبا سعدآباد افزوده شد

به گزارش وبلاگ خوراکی، نمایشگاهی از آثار ناصر اویسی هنرمند شاخص مکتب سقاخانه با حضور محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی کشور، کیا پارسا مدیر مجموعه سعدآباد و جمعی از هنرمندان، استادان دانشگاه و علاقه مندان به هنر و میراث کشور در موزه هنرهای زیبای مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد در روز آدینه 9 شهریور افتتاح شد.

10 گالری به فضای نمایشگاهی موزه هنرهای زیبا سعدآباد افزوده شد

به گزارش وبلاگ خوراکی به نقل از روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد، همزمان با آیین افتتاحیه این نمایشگاه، 10 گالری به فضای نمایشگاهی این موزه افزوده شد.

نمایشگاه مذکور شامل 40 اثر رنگ روغن در مکتب سقاخانه است که تا 31 شهریور ماه سالجاری برای عموم علاقه مندان در این موزه به نمایش گذاشته می گردد.

سه گالری از سالن های جدید موزه هنرهای زیبا در طبقه سوم نهاده شده است که اختصاص به نمایش آثار شاخص هنرمندان بنام، از اموال فرهنگی-تاریخی موجود در مخزن این موزه خواهد داشت.

در طبقه همکف موزه هنرهای زیبا نیز 7 گالری برای نمایش آثار افزوده شد که شامل گالری کودک (محل نمایش آثار هنری برتر بچه ها)، گالری دانشگاه (مختص نمایش آثار هنری دانشجویان و انجام فعالیت های هنری دانشجویی) و گالری های نمایشگاهی است.

فضاهای نمایشگاهی افزوده شده، در مجموع بالغ بر 1000 متر مربع است که در سال های اخیر بلا استفاده و پیش از آن به صورت اداری و یا توسط بخش خصوصی استفاده میشدکه به دستور دکتر کیا پارسا مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد به جهت بهره مندی هر چه بیشتر جامعه هنری و اصحاب فرهنگی، بازسازی، مرمت و مورد بهره برداری نهاده شد.

ساخت بنای موزه هنرهای زیبا، در سال 1319شمسی به دستور پهلوی اول شروع شد و در سال 1320 با تبعید وی به صورت نیمه کاره رها شد و سپس ادامه ساخت آن به دستورمحمدرضا پهلوی صورت گرفته و در سال 1346 بعنوان وزارت دربار به بهره برداری رسید .

این ساختمان به سبب استفاده از سنگهای مرمر سیاه متعلق به معدن ولی آباد چالوس به کاخ اسود نیز معروف بوده است.

پس ازانقلاب شکوهمند اسلامی این بنا با عنوان موزه هنرهای زیبا در سال 1361 بازگشایی و مجسمه ها و تابلوهای بسیار نفیس نقاشی ایرانی و اروپایی در آن به نمایش گذاشته شد.

منبع: میراث آریا

به "10 گالری به فضای نمایشگاهی موزه هنرهای زیبا سعدآباد افزوده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 گالری به فضای نمایشگاهی موزه هنرهای زیبا سعدآباد افزوده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید