کدام لوسترها با بودجه شما تناسب دارند؟

به گزارش وبلاگ خوراکی، لوستر برای خانه نمایانگر روشنایی است. وسیله ای که از قرن ها پیش حتی در کاخ ها نیز نقش اصلی را برای روشنایی ایفا می کرد. آن موقع که برق نبود، شمع های بزرگ و پهن روی چند دایره تودرتو قرار می گرفتند و روشنایی را تأمین می کردند. لوستر از آن شکل ابتدایی اش در سبک زندگی ما وجود داشت و درنهایت هم رسیدیم به لوسترها امروز که سبک و سیاق متفاوتی دارند. تنوع نورافشان ها، میزان روشنایی شان و خیلی مسائل دیگر باعث می گردد برای انتخاب آن ها کمی مردد شویم، هدایت که در ادامه می خوانید تکلیف شما را برای خرید لوستر روشن می نماید.

کدام لوسترها با بودجه شما تناسب دارند؟
نوع لوستر میانگین قیمت
لوسترهای کلاسیک 2 تا 30 میلیون
لوسترهای ریسه ای 600 هزار تا 3 میلیون تومان
لوسترهای فانتزی 200 تا 600 هزار تومان
لوسترهای چوبی 150 تا 500 هزار تومان
لوسترهای پلاستیکی یا کاغذی 50 تا 200 هزار تومان

لوسترهای کلاسیک: لوسترهای کلاسیک و آن هایی که به سبک و سیاق قدیم ساخته شده اند قیمت بالایی دارند. اگر جنس شان آنتیک و با طراحی خاص باشد، قطعا برای آن باید رقم بسیار بالایی پرداخت کنید.

این دست لوسترها برای خانه های بزرگ و سالن های لوکس مناسب هستند. جنس بدنه این لوسترهای

برنزی و برنجی است که اغلب با طلا، آبکاری شده اند. این دست لوسترها حس حضور در خانه های بسیار لوکس را به آدم می دهد. رنج قیمتی این لوسترها از حدود 2 میلیون آغاز می گردد به 20-30 میلیون هم می رسد.

لوسترهای ریسه ای: این لوسترها از سیم های شاخه ای و کریستال ساخته شده اند و کاملا به سقف وصل می شوند. برای خانه هایی که سقف بلند دارند انتخاب مناسبی به حساب می آیند، تلألو نور و کریستال نمای جذابی به خانه می دهد، مخصوصا اگر از این لوسترها در سالن پذیرایی بهره ببرید. قیمت این لوسترها معمولا از 600هزار تومان آغاز می گردد و گاهی تا 3میلیون هم می رسد.

لوسترهای فانتزی: لوسترهای فانتزی معمولا شکل مدرن و امروزی دارند و سبک هستند. این روزها که خانه های سفید (White House) روی بورس هستند، تعداد علاقه مندان به لوسترهای فانتزی و سبک بیشتر از قبل شده است. این لوسترها معمولا اگر سفارشی با جنس خاص نباشند، قیمت مناسبی دارند. در این لوسترها از کریستال و شیشه استفاده نمی گردد. جنسشان معمولا از فلزهای سبک یا پلکسی هستند و ساختار پیچیده ای ندارند. این لوسترها برای اتاق مطالعه و کار بهترین انتخاب هستند. قیمت این لوسترها از 200هزار تومان تا 600هزار تومان متغیر است.

لوسترهای چوبی: لوسترهای چوبی معمولا لوسترهای ارزان قیمت به حساب می آیند.این لوسترها معمولا از جنس ام دی اف سبک هستند و برای تزیین خانه هایی که دکور چوبی دارند بسیار مناسب هستند. از طرف دیگر نصب آسان این لوسترها، جا به جایی راحت و قیمت بسیار مناسب شان باعث شده طرفدارن زیادی داشته باشد. برای خرید این لوسترها باید چیزی حدود 150 تا 500هزار تومان هزینه کنید.

لوسترهای پلاستیکی یا کاغذی: لوسترهای پلاستیکی یا از جنس کاغذ مقاوم نیست چند سالی است وارد بازار شده اند. آن ها معمولا با شکل های ساده کروی یا مستطیل در دسترس هستند. خریدن این لوسترها به اقتصاد خانواده فشاری وارد نمی کند و هر زمان که احتیاج باشد می توانید بدون نگرانی از این که ضرر خواهد نمود آن ها را عوض کنید. این لوسترها از 50 هزار تومان تا 200هزار تومان قیمت دارند.

لوسترهای مالی: با خرید لامپ های با کیفیت و کم مصرف ممکن است یکبار جیب تان خالی گردد، اما قطعا اگر در این مورد انتخاب درستی نداشته باشید، مجبور می شوید هر ماه هزینه هنگفتی را به خود و خانواده تان تحمیل کنید.

هر چند یک نکته را نیز باید در نظر بگیرید، اگر مستاجر هستید و قرار است هر سال خانه تان را عوض کنید و لوسترهایتان را هم با خود ببرید، باید در انتخاب آن کمی بیشتر دقت کنید. شکستن حباب های لوستر، کریستال ها و شیشه های طرحدار ماتی که داخل آن کار شده اند، ممکن است لوستر شما را تا ابد بدون استفاده بگذارد، مگر این که از قبل مطمئن شوید که می توانید نمونه اش را پیدا کنید.

منبع: دیوار

به "کدام لوسترها با بودجه شما تناسب دارند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام لوسترها با بودجه شما تناسب دارند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید