جهت 9 گانه پرسپولیس و استقلال برای قهرمانی در لیگ، یک قهرمانی دیگر یا شکستن طلسم؟

به گزارش وبلاگ خوراکی، استقلال و پرسپولیس در شرایطی برای قهرمانی رقابت می نمایند که 9 هفته از رقابت های لیگ برتر به جامانده و باید دربی را هم برگزار نمایند.

جهت 9 گانه پرسپولیس و استقلال برای قهرمانی در لیگ، یک قهرمانی دیگر یا شکستن طلسم؟

به گزارش خبرنگار ورزشی وبلاگ خوراکی، فاصله امتیازی استقلال و پرسپولیس در بالای جدول به 6 امتیاز رسید و حالا آبی پوشان مرکز شانس بیشتری برای قهرمانی دارند. هرچند 9 هفته به جامانده و ملاقاتهایی که دو تیم دارند، تأثیر بسیار زیادی در مشخص قهرمان خواهد داشت و البته این مسئله قابل انکار نیست که برنده دربی روز 26 اسفند، می تواند شانس خود را افزایش دهد.

می توان گفت که پرسپولیس پس از کسب پنج قهرمانی پیاپی، شانس کمتری نسبت به استقلال برای قهرمانی دارد، اما آنها امیدوار به لغزش حریف و کم کردن فاصله 6 امتیازی خود هستند. با این حال پرسپولیس برای کم کردن این فاصله، احتیاج به پیروزی در دربی دارد که در هفته بیست وسوم برگزار خواهد شد.

فارغ از ملاقات مستقیم دو تیم که برنده آن می تواند شانس خود را برای قهرمانی افزایش دهد و استقلال حتی با نباختن هم فاصله خود را با حریف حفظ خواهد نمود، اما آنالیز سایر ملاقاتهای دو تیم تا انتها فصل راستا قهرمانی را به صورت کلی نشان می دهد. پیش عایدی دو تیم برای رسیدن به دربی، تقابل با تیم های نفتی است.

استقلال در خانه میزبان صنعت نفتی خواهد بود که در آبادان پیروز به شکست پرسپولیس شده تا بار دیگر علیرضا منصوریان مانند لیگ پانزدهم به قهرمان آبی ها تبدیل شود که توانست با شکست پرسپولیس با تیم نفت تهران، از قهرمانی سرخپوشان جلوگیری کند. حالا صنعت نفت آزمون سختی مقابل استقلال خواهد داشت و باید دید منصوریان مقابل تیم سابقش چه خواهد نمود. پرسپولیس هم بار دیگر خارج از خانه باید با نفت مسجدسلیمان بازی کند که در قعر جدول است و با محمود فکری برای جدا شدن از این منطقه کوشش می نماید.

پس از دربی 98 که به میزبانی پرسپولیس در تاریخ پنجشنبه 26 اسفند برگزار می شود، استقلال در خانه با پیکان و پرسپولیس خارج از خانه با طرفدار روبه رو می شوند و می توان گفت سختی یا آسانی این بازی برای دو تیم برابر است. با این حال هفته بیست وپنجم استقلال باید با سپاهان در اصفهان رویارویی کند که این تیم با وجود فاصله گرفتن از دو تیم مرکز، اما همچنان خود را از شانس های کمرنگ قهرمانی می داند و شاید در 9 هفته انتهای در پی کوشش بیشتر باشد. از همین رو می توان گفت استقلال کار سختی پیش رو دارد، در شرایطی که پرسپولیس در خانه میزبان پیکان خواهد بود.

اگر تا این هفته استقلال همچنان صدرنشین به جای مانده باشد، ملاقات خانگی با شهر خودرو قعرنشین در هفته بیست وششم در هفته ای که پرسپولیس باید در اصفهان مقابل ذوب آهن بازی کند، فرصت خوبی برای شاگردان فرهاد مجیدی است تا فرار بزرگی در صدر جدول داشته باشند. پرسپولیس پس از یک ملاقات خارج از خانه، در هفته بیست وهفتم باید با سپاهان در زمین بی طرف بازی کند و در هفته بیست وهشتم نیز ملاقات با تراکتور در تبریز است تا پرسپولیس سه بازی پیاپی دور از استادیوم آزادی باشد. در این دو هفته نیز استقلال باید با فولاد خوزستان در اهواز بازی کند و ملاقات با آلومینیوم در استادیوم آزادی هم می تواند سخت باشد. پرسپولیس در هفته بیست ونهم با ملاقات خانگی مقابل شهر خودرو به استادیوم آزادی باز می شود و استقلال در این هفته باید راهی رفسنجان شود تا با مس بازی کند. ملاقات هفته سی ام دو تیم نیز تقابل استقلال در خانه با نفت مسجدسلیمان و پرسپولیس در شیراز با فجر سپاسی است.

در زیر جدول ملاقاتهای دو تیم را مشاهده می کنید که به خانگی بودن یا خارج از خانه بودن مسابقات نیز اشاره شده است:

هفتهاستقلالپرسپولیس
22 صنعت نفت آبادان (خانگی)نفت مسجدسلیمان (خارج از خانه)
23پرسپولیس (خارج از خانه)استقلال (خانگی)
24پیکان (خانگی)طرفدار (خارج از خانه)
25سپاهان اصفهان (خارج از خانه)پیکان (خانگی)
26شهر خودرو (خانگی)ذوب آهن اصفهان (خارج از خانه)
27فولاد خوزستان (خارج از خانه)سپاهان اصفهان (بی طرف)
28آلومینیوم اراک (خانگی)تراکتور تبریز (خارج از خانه)
29مس رفسنجان (خارج از خانه)شهر خودرو (خانگی)
30نفت مسجدسلیمان (خانگی)فجر سپاسی شیراز (خارج از خانه)

اکنون استقلال با 51 امتیاز صدر نشین لیگ برتر است و پرسپولیس با 45 امتیاز در رده دوم قرار گرفته است. هر دو تیم در هفته های به جامانده با سپاهان 38 امتیازی ملاقات خواهند داشت و شاید همین ملاقاتهای مستقیم سپاهان را برای امیدوار مانده به قهرمانی خوشبین کند. فارغ از دربی 98 و تقابل پرسپولیس و استقلال در استادیوم آزادی، استقلال تا انتها فصل پنج ملاقات دیگر در استادیوم آزادی برگزار می نماید و پرسپولیس فقط دو بازی مقابل پیکان و شهر خودرو را در استادیوم خانگی خود انجام خواهد داد که شاید این مسئله به سود آبی پوشان باشد.

استقلال با وجود داشتن این امتیاز که از 9 بازی آینده خود، در 6 مسابقه در استادیوم آزادی برگزار خواهد نمود، اما سه بازی سخت خارج از تهران دارد که تقابل با سپاهان در اصفهان، فولاد در اهواز و مس در رفسنجان است. پرسپولیس هم سه بازی در استادیوم آزادی برگزار می نماید که یکی از آنها تقابل مستقیم با استقلال است و دو ملاقات هم مقابل پیکان و شهر خودرو که شاید روی کاغذ، مسابقات سختی برای پرسپولیس محسوب نمی شود. با این حال سه تقابل پیاپی خارج از خانه مقابل ذوب آهن، سپاهان و تراکتور می توان شاگردان یحیی گل محمدی را از راستا قهرمانی دور کند. ملاقات با نفت مسجدسلیمان و فجر سپاسی شیراز هم در زمین های بی کیفیت، نمی تواند به سود پرسپولیس باشد و البته نباید طرفدار را هم تیمی ساده برای پرسپولیس تلقی کرد، تیمی که در ملاقات رفت پیروز به متوقف کردن سرخپوشان شد.

با نگاهی به این جدول و مسابقات خانگی و خارج از خانه دو تیم، باز هم می توان گفت استقلال راستا بهتری برای رسیدن به قهرمانی دارد و شاید پرسپولیس در یک صورت می تواند شانس خود را افزایش دهد و آن هم با پیروز شدن در دربی است که هفته بیست وسوم برگزار خواهد شد. اگر این اتفاق رخ ندهد، مسلماً استقلالی ها با اعتماد به نفس بیشتری به ادامه راستا نگاه خواهند کرد و آن موقع می توان گفت که پرسپولیس پس از پنج فصل پیاپی، در رقابت قهرمانی شکست خورده است. با این حال شاگردان گل محمدی تجربه بیشتری برای قهرمانی دارند و علاوه بر دربی، منتظر لغزش استقلال در سه ملاقات سخت مقابل سپاهان، فولاد و مس نیز هستند.

باید دید در نهایت پس از 30 هفته دوئل برای قهرمانی، ششِ پرسپولیسی ها به ثمر خواهد نشست یا استقلال یک قهرمانی نوبرانه کسب می نماید. پرسپولیس دنبال ششمین قهرمانی پیاپی و ثبت هشتمین قهرمانی اش در لیگ برتر است و استقلال نیز پس از قهرمانی در فصل 92-1391 در پی ثبت چهارمین قهرمانی است تا طلسم قهرمان نشدنش به یک دهه نکشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "جهت 9 گانه پرسپولیس و استقلال برای قهرمانی در لیگ، یک قهرمانی دیگر یا شکستن طلسم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهت 9 گانه پرسپولیس و استقلال برای قهرمانی در لیگ، یک قهرمانی دیگر یا شکستن طلسم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید