فیس بوک مدعی کاهش دسترسی به محتوای نفرت پراکن شد

به گزارش وبلاگ خوراکی به نقل از انگجت، این شبکه اجتماعی می گوید قابلیت مشاهده و مقدار دسترسی به این نوع محتوا را تا 50 درصد کاهش داده تا کاربران آنها را نبینند.

فیس بوک مدعی کاهش دسترسی به محتوای نفرت پراکن شد

گای روزن معاون واحد یکپارچگی فیس بوک در شرح اقدامات این شبکه اجتماعی برای مقابله با نفرت پراکنی گفته است: اندازه مشاهده پذیری محتوای نفرت پراکن در فیس بوک در نه ماهه ابتدایی سال 2021 با کاهش 50 درصدی روبرو بوده و این امر باعث شده در مجموع تنها 0.05 درصد از این نوع محتوا قابل مشاهده باشند. این بدان معناست که از هر 10 هزار بازدید فیس بوک تنها 5 بازدید به این نوع محتوا اختصاص دارد.

وی افزوده است: تمرکز بر حذف محتوا به عنوان تنها معیار مقابله با نفرت پراکنی اشتباه است و راه های دیگری برای مقابله با این پدیده وجود دارد. فیس بوک قبل از حذف هرگونه مطلب باید مطمئن باشد که آنها ابزار نفرت پراکنی هستند. زیرا در مواردی محتوایی که ابزار نفرت پراکنی نیستند به اشتباه یا به طور عمدی در همین قالب علامت گذاری می شوند.

فرانسیس هاوگن در شهادت خود مدعی شده بود فیس بوک تنها می تواند میزان بسیار اندکی از محتوای آزاردهنده را شناسایی و حذف کند و باید در این زمینه جدیت بیشتری به خرج دهد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "فیس بوک مدعی کاهش دسترسی به محتوای نفرت پراکن شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیس بوک مدعی کاهش دسترسی به محتوای نفرت پراکن شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید