زردچوبه بخورید؛ زوال عقل نگیرید

به گزارش وبلاگ خوراکی، مطالعات آزمایشگاهی نشان داده است که کورکومین موجود در زردچوبه دارای خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی است و که تاثیر مطلوبی بر روی فعالیت عروق مغز می گذارد.

زردچوبه بخورید؛ زوال عقل نگیرید

ادویه محبوب زردچوبه به حفظ سلامت مغز یاری می نماید. این گفته توسط نماینده مرکز ملی پیرپزشکی و پیری شناسی ژاپن که برای شرکت در کنگره ای در این زمینه در روسیه حضور به هم رسانده بود بیان شد.

دانشمند ژاپنی پیری شناسی به نتایج مطالعات علمی بیشماری در خصوص فواید ادویه هندی اشاره نمود. به گفته وی، دانشمندان مدتهاست که توجه داشته اند که زوال عقل سالخوردگی - زوال عقل - در بین سالخوردگان هندی بسیار کمتر از سایر همسالانشان در کشور های دیگر رایج است. ژاپن در امید به زندگی پیشرو است و مسائل مربوط به زوال عقل در پیری بسیار شایع است.

دانشمندان ژاپنی و آمریکایی رژیم غذایی ساکنان هند را مورد مطالعه قرار دادند و زردچوبه را به عنوان ماده غذایی که تقریباً هر روز استفاده می گردد، مورد توجه قرار دادند. مطالعات آزمایشگاهی نشان داده است که کورکومین موجود در زردچوبه دارای خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی است و که تاثیر مطلوبی بر روی فعالیت عروق مغز می گذارد.

منبع: اسپوتنیک

منبع: فرادید

به "زردچوبه بخورید؛ زوال عقل نگیرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زردچوبه بخورید؛ زوال عقل نگیرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید