خبرنگاران هزار و 150 اصله نهال طی هفته منابع طبیعی در بوکان غرس می شود

به گزارش وبلاگ خوراکی، مهاباد- خبرنگاران- سرپرست اداره منابع طبیعی بوکان گفت: در ایام هفته منابع طبیعی و آبخیزداری هزار و 150 اصل نهال مثمر و غیرمثمر در این شهرستان غرس می شود.

خبرنگاران هزار و 150 اصله نهال طی هفته منابع طبیعی در بوکان غرس می شود

دلبر بهرام پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ خوراکی با بیان اینکه حفظ و احیای منابع طبیعی به ویژه آب و خاک کشور بدون مشارکت فعالانه مردم تحقق پذیر نیست، افزود: در هفته منابع طبیعی انواع نهال غیرمثمر و جنگلی از جمله عرعر، کاج ، سرو نقره ای ، زبان گنجشک ، سرو خمره ای، اقاقیا و درختان مثمر مانند توت و بادام تلخ و شیرین در این شهرستان توزیع خواهد شد.

وی افزود: حفاظت و حراست از عرصه های مختلف منابع طبیعی تنها با ترویج فرهنگ عمومی و عزم ملی در جامعه تحقق پیدا می کند.

سرپرست اداره منابع طبیعی بوکان با اعلام اینکه امسال، هفته منابع طبیعی با شعار همه با هم جهاد برای حفاظت از منابع طبیعی برگزار می شود، اظهار کرد: هفته منابع طبیعی فرصت مغتنمی برای فرهنگ سازی و افزایش آگاهی عمومی در راستای حفظ و صیانت از منابع طبیعی است و در این راستا تشکل های مردم نهاد می تواند نقش تعیین کننده ای داشته باشد.

وی گفت: حفظ و حراست از منابع طبیعی یک مساله اساسی است به طوری که تمامی افراد جامعه باید خود را در نگهداری و حفظ این منابع خدادادی مسوول بدانند.

بهرام پور با بیان اینکه در روز درختکاری 42 اصله نهال نیز به مناسبت روز درختکاری و چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور مسوولان در این شهرستان غرس شد، افزود: این درختان به نام شهدای شاخص شهرستان بوکان از جمله شهید اسماعیل شجاعی و دیگر شهدای بوکان نام گذاری و توسط خانواده آنها در امتداد ارتفاعات کیوه رش غرس شد.

هر ساله از 15 تا 21 اسفند ماه به عنوان هفته منابع طبیعی در کشور گرامی داشته می شود و در این مدت مردم ایران اسلامی توجه بیشتری به منابع طبیعی و درختکاری می کنند.

شهرستان بوکان در جنوب آذربایجان غربی قرار گرفته است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران هزار و 150 اصله نهال طی هفته منابع طبیعی در بوکان غرس می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران هزار و 150 اصله نهال طی هفته منابع طبیعی در بوکان غرس می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید