تحقیق درباره دلایل سقوط هواپیما شروع شده است

به گزارش وبلاگ خوراکی، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در تبادل نظر با الجزیره گفت که کمیته های حقیقت یاب همه احتمالات در حادثه علت سقوط هواپیمای اوکراینی را آنالیز می نمایند.

تحقیق درباره دلایل سقوط هواپیما شروع شده است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ خوراکی، علی عابدزاده، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت که علت سقوط هواپیمای اوکراینی نقص فنی بوده است و شایعات مربوط به برخورد موشک به این هواپیما صحت ندارد.

او در گفت وگوی زنده با شبکه ماهواره الجزیره قطر گفت که کسانی که مدعی اصابت موشک به هواپیمای مسافربری اوکراین می شوند، سیاستمداران هستند و هیچ سررشته ای در این مورد ندارند.

عابدزاده گفت که کمیته های حقیقت یاب به شکل حرفه ای کار را بر روی زمین آغاز نموده اند و همه احتمالات را آنالیز می نمایند.

او با بیان اینکه آنچه در جعبه سیاه وجود دارد، به زودی ماجرا را روشن خواهد نمود، گفت که تشخیص ما این است که جعبه سیاه هواپیمای بوئینگ 737 اوکراین صدمه دیده است.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت که اگر ثابت گردد که جعبه سیاه آسیب زیادی دیده ما در این صورت از کارشناسان برای آنالیز دلایل سقوط یاری خواهیم گرفت.

علی عابدزاده با بیان اینکه ایران از همان ابتدای حادثه، بر اساس اصول بین الملل عمل نموده، از وجود تیم های فنی در محل حادثه اطلاع داد که به صورت دقیق در حال ثبت همه اطلاعات هستند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری همچنین گفت که ایران از کشور هایی که اتباع آن ها در هواپیمای مذکور حضور داشته، خواسته است در کمیته حقیقت یاب مشارکت نمایند.

او در انتها این گفت وگوی زنده تأکید کرد که آسمان ایران امن بوده و بر روی پرواز های بین المللی باز است.

هواپیمای بوئینگ 800-737 متعلق به شرکت هواپیمایی اوکراین اینترنشنال با شماره پرواز 752 ساعت 06:12 چهارشنبه این هفته که از فرودگاه امام خمینی (ره) به مقصد کیف پرواز نموده بود، پس از قطع ارتباطات با بخش کنترل ترافیک در ساعت 06:18 در حوالی صبا شهر از توابع استان تهران سقوط کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تحقیق درباره دلایل سقوط هواپیما شروع شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحقیق درباره دلایل سقوط هواپیما شروع شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید