آمادگی فضانوردان ژاپنی و آمریکایی برای پرواز با اسپیس ایکس

به گزارش وبلاگ خوراکی، فضانوردان آمریکایی و ژاپنی در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی آمادگی خود را برای پرواز با فضاپیمای شرکت اسپیس ایکس در روز 31 اکتبر (10 آبان) اعلام کردند.

آمادگی فضانوردان ژاپنی و آمریکایی برای پرواز با اسپیس ایکس

به گزارش روزنامه ژاپن تایمز، سوچی نوگوچی فضانورد ژاپنی به همراه همکاران فضانورد آمریکایی خود در این کنفرانس مطبوعاتی گفت که برای این پرواز که دومین ماموریت سرنشین دار شرکت اسپیس ایکس محسوب می شود، آماده است.

مأموریت پیش رو، اولین پرواز از یک سری پروازهای منظم و چرخشی به سیستم ایستگاه فضایی بین المللی خواهد بود که توسط سیستم جدید حمل و نقل خدمه دار شرکت اسپیس ایکس به دنبال تایید آن توسط سازمان ملی هوانوردی و فضایی انجام می شود.

شرکت اسپیس ایکس با انجام اولین ماموریت موفقیت آمیز ارسال فضانوردان به فضا در ماه مه که توسط فضاپیمای کرو دراگون صورت گرفت، به اولین شرکت خصوصی تبدیل شد که پس از بازنشستگی ناوگان شاتل فضایی ناسا در سال 2011، از خاک آمریکا با موفقیت فضانوردان را به مدار زمین منتقل کرده است. در این ماموریت دو فضانورد به ایستگاه بین المللی فضایی منتقل شدند که در ماه اوت به سلامت به زمین بازگشتند.

جیم بریدنستین مدیر ناسا گفت که ماموریت بعدی شرکت اسپیس ایکس که Crew-1 نام دارد، نقطه عطف مهم دیگری در توسعه توانایی آمریکا برای ارسال فضانوردان به فضا توسط موشک های آمریکایی از خاک این کشور خواهد بود.

وی همچنین بر اهمیت داشتن یک خدمه بین المللی، برای مثال نوگوچی، اهمیت اعزام فضانوردان بیشتر به ایستگاه بین المللی فضایی و افزایش ظرفیت انجام تحقیقات علمی در این آزمایشگاه در حال چرخش تاکید کرد.

قرار است فضانوردان ماموریت Crew-1 روز 31 اکتبر (10 آبان) ساعت 2:40 دقیقه بامداد به وقت محلی سوار بر کپسول کرو دراگون توسط راکت فالکون 9 شرکت اسپیس ایکس از مرکز فضایی کندی در فلوریدا به ایستگاه بین المللی فضایی سفر کنند. این فضانوردان حدود 6 ماه در این آزمایشگاه در حال چرخش باقی خواهند ماند.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "آمادگی فضانوردان ژاپنی و آمریکایی برای پرواز با اسپیس ایکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی فضانوردان ژاپنی و آمریکایی برای پرواز با اسپیس ایکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید