مودم 5G ساخت اپل در سال 2025 آماده می شود

به گزارش وبلاگ خوراکی، روز گذشته، سایت The Information گزارش مفصلی پیرامون پیشرفت توسعه مودم 5G در شرکت اپل منتشر کرد و طبق آن، سرعت پیشرفت توسعه بسیار آهسته تر از حد انتظار بوده است. در این گزارش جدید، منابع مختلف اعلام کرده اند که مودم 5G ساخت اپل پیش از سال 2025 آماده نخواهد شد و این در حالی است که در ابتدا گفته می شد چنین مودمی در سال 2021 عرضه می شود. پایین بودن سرعت پیشرفت در توسعه این مودم، تاثیر بسزایی در کنار گذاشتن اختلافات با کوالکام و امضای قرارداد 6 ساله با این شرکت داشته است.

مودم 5G ساخت اپل در سال 2025 آماده می شود

اگرچه باید خاطرنشان کنیم که احتمالا بعد از به توافق رسیدن با کوالکام، اپل هم سرعت روند توسعه را کاهش داده است. زیرا وقتی که قرار است تا 6 سال آینده از مودم های کوالکام استفاده کند، دیگر لزومی به عجله برای توسعه مودم اختصاصی وجود ندارد.

در این گزارش آمده که مودم های اینتل، با استانداردهای سختگیرانه اپل همخوانی نداشته اند و اگر هم به بهره گیری از مودم های 5G اختصاصی روی می آورد، چند سالی از رقبا عقب می افتاد. به نظر می رسد اپل هیچ چاره ای جز اعلام آتش بس با کوالکام نداشته است؛ آتش بسی که برای اپل میلیاردها دلار هزینه داشته است.

علاوه بر این، در بخش های دیگر این گزارش به ارتباط بین اپل و اینتل هم اشاره شده است. در این گزارش آمده که اپل دیگر حتی از کیفیت پردازنده های اینتل در کامپیوترهای مک هم چندان رضایت ندارد. پیش از این، شایعاتی در مورد کنار گذاشتن پردازنده های اینتل در کامپیوترهای مک منتشر شده است و ظاهرا اپل می خواهد از تراشه های ساخت خود برای این کامپیوترها استفاده کند.

منبع: Android Authority

منبع: دیجیکالا مگ

به "مودم 5G ساخت اپل در سال 2025 آماده می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مودم 5G ساخت اپل در سال 2025 آماده می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید