عقد موقت دختر 10 ساله با پسر 22 ساله بهمبئی باطل شد

به گزارش وبلاگ خوراکی، عقد دختر بچه 10 ساله ای که در خبرها 8 ساله اعلام شده بود با مرد 22 ساله ای که در خبرها 30 ساله اعلام شده بود، باطل شد.

عقد موقت دختر 10 ساله با پسر 22 ساله بهمبئی باطل شد

علی سعیدی، رئیس دادگستری شهرستان بهمئی در گفت وگو با تسنیم گفت: در چند روز اخیر شاهد انتشار فیلمی با عنوان عقد دختربچه ای 10ساله با مردی 30ساله بودیم که با همکاری دستگاه های متولی و حوزه قضایی مسئله را پیگیری کردیم.

وی اضافه نمود: با پیگیری های انجام شده و آوردن عاقد، داماد و اولیای دختر 10ساله متوجه شدیم که داماد 22 سال سن دارد و به رسم طایفه ای و عشیره ای و رسومات محلی که در شهرستان بهمئی رایج است دختر را برای پسر نامگذاری نموده اند تا بعد از گذشت 6 سال که دختر به سن قانونی برای همسرداری برسد، ازدواج نمایند.

سعیدی با بیان اینکه خانواده دختر و پسر در اظهارات خود گفته اند که برای اینکه دختر و پسر از نظر قانونی و شرعی به همدیگر محرم باشند اقدام به چنین عملی نموده اند، افزود: هر پدری که در سن کوچک دختر خود را مجبور به ازدواج کند مجرم است و این جرم برای عاقد و داماد هم محسوب می گردد.

رئیس دادگستری شهرستان بهمئی به ابطال عقد موقت دختر 10ساله اشاره نمود و ادامه داد: با هدایت و ارشاد پدر و داماد توسط مشاورین دادگاه طبق ماده 50 حمایت از خانواده با بذل مهریه از طرف پدر عروس و بذل مدت از طرف داماد عقد این دختر ده ساله و پسر 22ساله با رضایت هر دو خانواده ابطال شد.

منبع: همشهری آنلاین

به "عقد موقت دختر 10 ساله با پسر 22 ساله بهمبئی باطل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عقد موقت دختر 10 ساله با پسر 22 ساله بهمبئی باطل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید