انتخابات ریاست جمهوری طی 2 روز برگزار می گردد؟

به گزارش وبلاگ خوراکی، خبرنگاران : رئیس ستاد انتخابات کشور از احتمال 2 روزه شدن انتخابات ریاست جمهوری اطلاع داد و گفت: ما این پیشنهاد را می دهیم و اجرایی شدن آن منوط به موافقت شورای نگهبان و تصویب ستاد ملی مبارزه با کرونا است.

انتخابات ریاست جمهوری طی 2 روز برگزار می گردد؟

به گزارش وبلاگ خوراکی به نقل از تسنیم، جمال عرف، معاون سیاسی وزیر کشور، به تشریح فرایند برگزاری انتخابات ریاست جمهوری 1400 خرداد پرداخت.

وی با متفاوت توصیف کردن انتخابات ریاست جمهوری 1400 نسبت به دوره های پیشین گفت: با توجه به شرایط کرونا و با فرض وجود این بیماری در آن مقطع در کشور، پیشنهادها و سناریوهای مختلفی در حال آنالیز است از جمله دو گزینه ای که محتمل تر از سایر گزینه ها است.

عرف در تشریح پیشنهاد وزارت کشور برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری گفت: پیشنهاد ما درباره زمان و مکان انتخابات است؛ مبنی بر اینکه زمان اخذ رای را از یک روز به 2 روز افزایش دهیم، یعنی یکی از پیشنهادهای ما افزایش تعداد روزهای رای گیری است.

وی اظهار داشت: البته قانون اجازه برگزاری انتخابات در 2 روز را نداده اما ستاد ملی مبارزه با کرونا می تواند با تصویب این موضوع (2 روزه شدن انتخابات) دست ما را در این زمینه باز بگذارد.

معاون سیاسی وزیر کشور افزود: پیشنهاد دیگر ما افزایش شعب اخذ رای است. یعنی فرضا اگر ما 60 هزار شعبه داریم، این تعداد را به 80 هزار شعبه افزایش دهیم.

عرف اجرایی شدن این پیشنهاد را منوط به موافقت شورای نگهبان و تصویب ستاد ملی مبارزه با کرونا مطرح کرد و اضافه نمود: با توجه به اینکه ما قانون انتخابات ریاست جمهوری را داریم و عملاً قانون موجود محدودیت هایی را در این زمینه برای مجریان پیش بینی نموده است، احتیاج داریم پیشنهادمان در صورت موافقت شورای نگهبان به تصویب ستاد ملی مبارزه با کرونا برسد، چراکه مصوبات این ستاد در حکم مصوبات شورای عالی امنیت ملی است.

وی تاکید نمود: اصل بر این است که 28 خرداد 1400 انتخابات برگزار می گردد و انتخابات یک روز هم عقب نمی افتد. ضمن اینکه در زمینه تبلیغات و حضور میدانی هواداران و کاندیداها انتخابات متفاوتی خواهیم داشت و به مانند انتخابات مرحله دوم مجلس شورای اسلامی ممنوع خواهد بود.

منبع: اقتصادنیوز

به "انتخابات ریاست جمهوری طی 2 روز برگزار می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخابات ریاست جمهوری طی 2 روز برگزار می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید