یونیسف: دو میلیون کودک یمنی از رفتن به مدرسه محروم هستند

به گزارش وبلاگ خوراکی، صندوق بچه ها سازمان ملل گزارش کرد که در پی تجاوزات ریاض به یمن، حدود دو میلیون دانش آموز این کشور از رفتن به مدرسه محروم و در معرض خطر اشکال مختلف استثمار هستند.

یونیسف: دو میلیون کودک یمنی از رفتن به مدرسه محروم هستند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ خوراکی، سازمان یونیسف گزارش کرد که که دستکم دو میلیون کودک و نوجوان در منطقه جنگ زده یمن از رفتن به مدرسه محروم هستند که یک چهارم از آنها از زمان تجاوزات ریاض به این کشور در مارس 2015 تا کنون، مدرسه را ترک نموده اند.

بنا به گزارش شبکه الجزیره، صندوق بچه ها سازمان ملل (یونیسف) گزارش کرد که آموزش حدود 3.7 میلیون کودک یمنی نیز به دلیل عدم پرداخت حقوق معلمان برای بیش از دو سال، در معرض خطر قرار گرفته است.

سارا بیسولو نیانتی نماینده یونیسف در یمن در این خصوص گفت: خشونت، آوارگی و حملات به مدارس، مانع از دسترسی بسیاری از بچه ها به مدرسه شده است.

ائتلاف تحت رهبری ریاض، حدود پنج سال پیش، در مارس 2015، تجاوزات هوایی به یمن را شروع کردند و بسیاری از مناطق مسکونی را هدف حملات بمباران خود قرار دادند.

طبق این گزارش، دستکم 10 هزار نفر در این جنگ جان خود را از دست داده اند و 24 میلیون نفر دیگر احتیاج شدید به یاری دارند و در معرض قحطی قرار گرفته اند.

سازمان ملل اعلام کرده است که یمن بعد از افغانستان، کامرون و جمهوری آفریقای مرکزی، بدترین وضعیت انسانی را دارد و در نتیجه درگیری ها و تجاوز عربستان به این کشور، یک مدرسه از هر پنج مدرسه دیگر قابل استفاده نیست.

یونیسف اعلام کرده است،بچه های که مجبور به ترک مدرسه شده اند، تا حد زیادی در معرض خطر انواع متفاوتی از استثمار هستند که شامل پیوستن به جنگ، بچه ها کار و ازدواج زودهنگام می گردد.

این سازمان همچنین در بخشی از گزارش خود اعلام کرد که 1.8 میلیون کودک زیر پنج سال در یمن از سوء تغذیه شدید رنج می برند.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "یونیسف: دو میلیون کودک یمنی از رفتن به مدرسه محروم هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یونیسف: دو میلیون کودک یمنی از رفتن به مدرسه محروم هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید