وزیر خارجه پاکستان و جان بولتون درباره هند گفت و گو کردند

به گزارش وبلاگ خوراکی، اسلام آباد - خبرنگاران - شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه پاکستان روز دوشنبه در تماس تلفنی جان بولتونمشاور امنیت ملی آمریکا درخصوص تنش های اخیر میان اسلام آباد و دهلی نو گفت و گو کرد.

وزیر خارجه پاکستان و جان بولتون درباره هند گفت و گو کردند

به گزارش وبلاگ خوراکی و به نقل از بیانیه وزارت امور خارجه پاکستان، قریشی گفت پاکستان خواستار صلح و ثبات در منطقه است.

وی ابتکار دولت عمران خان برای آزادی خلبان هندی و اعزام مجدد سفیر پاکستان به دهلی نو را به اطلاع جان بولتون رساند و گفت، تنش های اخیر با دهلی نو به دلیل نقض حریم هوایی پاکستان از سوی جنگنده های هند تشدید شد.

وزیر امور خارجه گفت تهاجم نظامی هند نقض آشکار منشور سازمان ملل بود با این حال پاکستان با توجه به حق دفاع از خود، به نقض حریم هوایی این کشور از سوی جنگنده های هندی پاسخ داد.

جان بولتون با تمجید از اقدامات پاکستان برای تنش زدایی با هند و ارتقای صلح در منطقه، گفت مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا به رغم برنامه های فشرده برای مذاکره با کره شمالی، با مقام های عالی رتبه پاکستان و هند در ارتباط بود.

وی همچنین از کوشش های پاکستان درخصوص روند صلح افغانستان قدردانی کرد و گفت اسلام آباد و واشنگتن به همکاری مشترک برای پیشبرد صلح در افغانستان ادامه خواهند داد.

پس از حمله هوایی هند به پاکستان در هفتم اسفندماه سال جاری، وزیر امور خارجه پاکستان در تماس تلفنی با همتای آمریکایی خود درباره تحولات و اوضاع امنیتی منطقه به ویژه حمله نظامی هند به خاک پاکستان رایزنی کرد.

تنش های اخیر در روابط هند و پاکستان به دنبال حمله انتحاری 14 فوریه (25 بهمن) به نیروهای هندی در منطقه پولواما و کشته شدن دستکم 41 نفر شروع شد.

ارتش پاکستان هفته گذشته باوجود اذعان به کاهش تنش ها با هند رقیب سنتی خود، گفت سایه احتمال جنگ میان پاکستان و هند همچنان پدیدار است.

اسلام آباد و دهلی نو هم اکنون در راستا تنش زدایی گام برداشته و با همین هدف روزهای اخیر سفرای یکدیگر را دوباره به محل ماموریت هایشان اعزام کردند.

آساق*274**1663**

منبع: ایرنا

به "وزیر خارجه پاکستان و جان بولتون درباره هند گفت و گو کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر خارجه پاکستان و جان بولتون درباره هند گفت و گو کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید