سال سخت اقتصادی برای شهرداری تهران

به گزارش وبلاگ خوراکی، خبرنگاران آنلاین:معاون شهردار تهران گفت: سال 1398 به لحاظ اقتصادی، سال بسیاری سختی برای شهرداری تهران است و هزینه های غیرضرور باید در شهرداری حذف و با اولویت بندی اجرای پروژه ها، اجرای پروژه های بی اثر نیز متوقف گردد.

سال سخت اقتصادی برای شهرداری تهران

سکینه اشرفی، معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران در گفت وگو با ایسنا، امسال را یکی از سخت ترین سال های اقتصادی برای شهرداری تهران توصیف کرد و گفت: به جز حقوق و دستمزد که تعطیل بردار یا قابل کاهش نیست باید کوشش کنیم تا در سایر بخش ها با صرفه جویی و اولویت بندی در انجام هزینه ها بتوانیم این شرایط سخت را پشت سر بگذاریم.

او بعضی کلنگ زنی ها در سال های قبل را بی برنامه توصیف و اظهار کرد: متأسفانه در سنوات قبل بدون کار کارشناسی یا برنامه ریزی، کلنگ پروژه هایی در شهر به زمین زده شده است و بسیاری از این پروژه ها نیمه کاره رها شده اند. در شرایط اقتصادی فعلی امکان اتمام این پروژه ها وجود ندارد بنابراین بودجه تنها به پروژه هایی تخصیص داده می گردد که دارای اثربخشی برای مردم است و اجرای آنها دارای اولویت باشد. در حقیقت پروژه های کم اهمیت یا پروژه هایی که اثربخشی برای مردم ندارند، از دستور کار خارج و متوقف می شوند.

معاون شهردار تهران تاکید نمود: در شرایطی که مردم به لحاظ معیشتی در مضیقه هستند و شهرداری نیز با عوارض همین مردم اداره می گردد، روا نیست که پول مردم برای انجام کارهای غیرضرور هزینه گردد.

اشرفی با اشاره به تکلیف شهرداری برای اجرای جدی برنامه سوم توسعه شهر تهران اظهارکرد: برنامه سوم توسعه در سه سطح شهر، منطقه و محله قرار است اجرا گردد که برنامه شهر تصویب شده و برنامه توسعه محلات نیز در دست تدوین است. برنامه مناطق نیز قرار است زنجیره واسط بین برنامه شهر و محله باشد اما نکته مهمی که در این برنامه ریزی وجود دارد این است که قرار است در تدوین برنامه محلات به طور گسترده از مشارکت مردم بهره برده گردد و آنچه که اتفاق می افتد برنامه ریزی با مردم باشد نه برنامه ریزی برای مردم.

او یکی از ویژگی های برنامه سوم توسعه شهر تهران را استفاده از بدنه کارشناسی شهرداری در تدوین برنامه دانست و گفت: بسیاری از امور برنامه ریزی مانند برنامه دوم توسعه شهرداری تهران در سنوات قبل برون سپاری می شد که در این دوره با کنار گذاشتن این رویه ها برای تدوین و بازآرایی برنامه سوم از بدنه کارشناسی معاونت برنامه ریزی و سایر معاونت های تخصصی استفاده شد.

اشرفی ادامه داد: از ابتدای امسال نیز کار تدوین برنامه عملیاتی و سند برنامه سوم نیز در قالب هشت کمیته تخصصی شروع شده است که ویراست اول و دوم این برنامه نوشته شده و در حال نظرخواهی از کارشناسان و متخصصان قبل از ارائه به شورای اسلامی شهر تهران هستیم.

معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهردار تهران توجه به موضوع ارزیابی، عملکرد و جدیت در اجرای آن را یکی از ویژگی های امسال شهرداری تهران خواند و اظهارکرد: بر اساس برنامه سوم توسعه شهر تهران، شاخص های عملکردی در همه حوزه ها تدوین می گردد و ارزیابی مدیران و عملکردها نیز بر اساس این شاخص ها خواهد بود. برهمین اساس اهداف کمی شاخص ها با توجه به منابع انسانی، اقتصادی، فیزیکی و … طی برنامه پنج ساله سوم برآورده می گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "سال سخت اقتصادی برای شهرداری تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سال سخت اقتصادی برای شهرداری تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید